Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

کوالکام و معرفی پردازنده گیمینگ میان رده Snapdragon 720G

0 7

شرکت کوالکام یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده پردازنده موبایل بوده که به تازگی از تراشه گیمینگ و میان رده خود به نام Snapdragon 720G رونمایی کرده است. با وب سایت گیموران همراه باشید.

در حالی که اواخر سال ۲۰۱۹ کوالکام سه مدل پردازنده میان رده و پرچمدار اسنپدراگون ۷۶۵، ۷۶۵G و ۸۶۵ را معرفی کرد، در این بین تصمیم گرفت میان رده گیمینگ دیگری را معرفی کند. این پردازنده جدید Snapdragon 720G نام داشته و موجب از راه رسیدن گوشی‌های هوشمند گیمینگ میان رده با پشتیبانی شبکه ۵G خواهد شد.

به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۰ باید کم کم با شبکه ۴G خداحافظی کنیم زیرا بر تعداد مدل‌های ۵G افزوده خواهد شد. کوالکام Snapdragon 720G را به عنوان یک مدل پایین‌تر از Snapdragon 730 معرفی کرده و تحت فرآیند ۸ نانومتری به تولید می‌رسد.

این چیپ از هسته‌های جدید Kryo 465 که شامل دو هسته Cortex-A76 و شش هسته Cortex-A55 می‌شود، برخوردار است. کوالکام مدعیست که این مدل جدید نسبت به Snapdragon 712 بیش از ۶۰ درصد عملکرد بهتری دارد.

Snapdragon 720G برای گوشی‌های هوشمند میان رده

Snapdragon 720G با تراشه گرافیکی قدرتمند Adreno 618 همراست که در این زمینه با Snapdragon 730G یکسان است. کوالکام می‌گوید چیپ پردازشی جدید پشتیبانی از دوربین ۱۹۲ مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری ۴K را فراهم خواهد کرد. همچنین از هوش مصنوعی برای بخش دوربین برخوردار است.

با مودم Snapdragon X15 LTE به پشتیبانی شبکه ۵G پرداخته و در اتصال به شبکه بسیار سریع عمل می‌کند. این ویژگی بخصوص برای گیمرهای بازی‌های آنلاین موبایل خبر خوبی است که بتوانند از گوشی هوشمند میان رده با قدرت قابل توجه در زمینه عملکرد و اتصال به شبکه برخوردار شوند.

همچنین گفته شده پردازنده از فناوری شارژ سریع Quick Charge 4+ پشتیبانی می‌کند و این یعنی در کمتر از ۱۵ دقیقه به ۵۰ درصد شارژ خواهد رسید. گذشته از به پشتیبانی USB-PD برای شارژ سریع می‌پردازد. کوالکام اعلام کرده که گوشی‌های هوشمند مجهز به Snapdragon 720G از سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ راهی بازار خواهند شد.

پیش بینی شده شرکت‌های چینی در استفاه این پردازنده پیش قدم شوند.

منبع

 

یک پاسخ دهید