Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

اسپاتلایت: مواردی که باید پیش از خرید بازی Dragon Ball Z: Kakarot بدانید

15 107

قطعا بازی Dragon Ball Z: Kakarot یکی از مهمترین عناوینی است که در ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد. اکنون هم‌زمان با نزدیک شدن به انتشار این بازی، نکاتی که بایستی پیش از خرید آن بدانید را در یک مطلب جمع‌آوری کرده‌ایم تا به وسیله‌ی آن بتوانید شناخت بهتری را نسبت به این عنوان داشته باشید. در ادامه با گیموران همراه باشید.

بازی Dragon Ball Z: Kakarot توسط استودیوی سایبرکانکت ۲ (Cyberconnect2) توسعه یافته و شرکت باندای نامکو (Bandai Namco) نیز وظیفه‌ی انتشار آن را بر عهده دارد. این بازی یک عنوان بزرگ در سبک اکشن نقش‌آفرینی محسوب می‌شود که قرار است از بهترین نسخه‌های این مجموعه باشد. این بازی قرار است فردا و در تاریخ جمعه، ۲۷ دی ماه ۱۳۹۸ (۱۷ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شود.

۱۵ نکته‌ای که باید پیش از خرید بازی Dragon Ball Z: Kakarot بدانید:

این بازی بیشتر داستان‌های مهم مجموعه را پوشش خواهد داد:

پوشش دادن داستان‌های مجموعه‌ی Dragon Ball یکی از جذابیت‌های بازی Dragon Ball Z: Kakarot محسوب می‌شود. این بازی در ابتدا با داستان‌های سیان (Saiyan) و مبارزه با رادیتز (Raditz) شروع شده، سپس با ناپا (Napa) و وگتا (Vegeta) ادامه یافته، و در نهایت شما را راهی سرزمین نامک (Namek) می‌کند تا حساب خود را با نیروی گینیو (Ginyu Force) و فریزا (Frieza) تسویه کنید. همچنین بازی‌بازان با سل (Cell) و اندرویدها نیز به مبارزه پرداخته، و سپس شما با آن‌ها برای مبارزه‌ی نهایی در برابر ماجین بو (Majin Buu) متحد خواهید شد.

شخصیت‌های اصلی و فرعی:

شخصیت‌های محبوب بسیاری در این نسخه قابل بازی هستند که گوکو (Goku)، گراهام (Gohan) و آواتار سیامن (Saiyaman) وی، وگتا (Vegeta)، فیوچر ترانک (Future Trunks) و پیکولو (Piccolo) از جمله‌ی آن‌ها محسوب می‌شوند. همچنین شخصیت‌های مکملی مانند کریلین (Krilin)، تن شیناهان (Tien Shinhan)، چیااوتزو (Chiaotzu) و یامچا (Yamcha) که مانند ضربات ویژه‌ی Krikin’s Destructo Disc در مبارزات ظاهر می‌شود، در این بازی حضور خواهند داشت.

شخصیت‌های ویژه:

شخصیت‌های نمادین این مجموعه نیز در کنار بخش‌های به یاد ماندنی گیم‌پلی، در این بازی حضور خواهند داشت. ماجین واگتا در برابر ماجین بو قرار خواهد گرفت و این در حالی است که سوپر سیان گوتنکز (Super Saiyan Gotenks)، سوپر سیان گوکو ۳ (Super Saiyan Guko 3) و سیان وگیتو (Saiyan Vegito) نیز هر کدام داستان جداگانه‌ای را با سوپر بو (Super Buu) خواهند داشت. حتی گوهان نیز در قالب نهایی خود فرصت مبارزه با سوپر بو را خواهد داشت. اگرچه که این موضوع برای وی ضروری نبوده و به وی نیز آسیب می‌رساند.

منطقه‌های این بازی:

تماشای سیر و سفر گوکو و دوستان وی در مناطق مختلف این نسخه، آن را شبیه به بازی‌های جهان باز جلوه می‌دهد. اما در واقع مناطق این بازی به بخش‌های مختلف تقسیم شده است. توسعه‌دهندگان این بازی از قبل اعلام کرده‌اند که مناطق وسیعی در بازی وجود خواهد داشت که فضای مناسبی را برای روایت داستان آن ایجاد می‌کند. شما در این بازی پرواز خواهید کرد و با کوچک‌نمایی نقشه، منطقه‌ی مقصد خود را انتخاب کرده و در آن مکان فرود می‌آیید.

مبارزات:

مبارزات بازی Dragon Ball Z: Kakarot بسیار آشنا و شبیه به Dragon Ball Z: Xenoverse است. مبارزات زمینی و هوایی بسیاری نیز در این عنوان اکشن وجود خواهد داشت که حملات پایه‌ای، کی بلست (Ki Blast)، توانایی شارژ کی بلست، حملات کمکی و آیتم‌های زیادی شمال آن‌ها می‌شوند. شخصیت‌های این بازی دارای توانایی‌ها و قابلیت تغییر شکل منحصر به فردی  هستند که فضا را برای حملاتی مانند اکس اسپریت بامب (Ex Sprit Bomb) باز می‌کند.

تمرین، خوردن و فعالیت‌های فرعی:

تمرینات جرئی از ذات بازی Dragon Ball Z: Kakarot هستند و بدون وجود آن‌ها، نسخه‌ی جدیدی از این مجموعه را نمی‌توان تصور کرد. همچنین فعالیت‌های بسیاری نیز در این بازی گنجانده شده است که کار در معدن و شکار از جمله‌ی آن‌ها هستند. انجام ماموریت‌های فرعی نیز امتیاز تجربه‌ی شما را افزایش داده و خوردن غذا نیز موجب افزایش توانایی‌های شخصیت شما می‌شود. اما به نظر می‌رسد که خوردن غذا، تونایی‌های همسر گوکو یعنی چیچی (Chichi) را بیشتر از دیگر شخصت‌ها افزایش می‌دهد.

امتیاز سول امبلم (Soul Emblem):

در کنار امتیاز تجربه، پاداش سول امبلم نیز در بازی وجود دارد که قدرت توانایی‌های شما را افزایش داده و تاثیرات متفاوتی را بر شخصیت شما می‌گذارد. جمع‌آوری آن‌ها نیز برابر است با به اتمام رساندن ماموریت‌های فرعی مختلف. همچنین شما می‌توانید برای به دست آوردن پاداش سول امبلم، با دشمنان قدیمی نیز به مبارزه بپردازید که مکانیزمی جداگانه برای آن طراحی شده است.

امتیاز دراگون بالز (Dragon Balls):

ارز آنجایی که این بازی یک عنوان از مجموعه‌ی Dragon Balls است، در نتیجه پاداش دراگون بالز نیز در آن وجود دارد. شما می‌توانید این امتیاز را از طریق به اتمام رساندن ماموریت‌های مختلف و اکتشاف در دنیای بازی به دست آورید. همچنین این پاداش می‌تواند دشمنان قدیمی را احیا کرده و مبارزات جدیدی را در دسترس شما قرار دهد. همچنین داستان‌هایی فرعی نیز برای این دشمنان آزاد می‌شود که با به اتمام رساندن آن‌ها، امتیاز سول امبلم و تجربه نیز به دست می‌آورید.

تعامل شخصیت‌های جدید:

شخصیت‌های بسیاری در دنیای Dragon Balls وجود دارد که هنوز گوکو با آن‌ها هیچ‌گونه تعاملاتی را نداشته است. اما اکنون وی در بازی Dragon Ball Z: Kakarot می‌تواند با بسیاری از آن‌ها روبه‌رو شده و داستان‌های آن‌ها را به اتمام رساند. این موضوع سبب می‌شود تا گفتگوهایی میان آن‌ها به وجود آید که در گذشته شاهدشان نبودیم.

تاریخچه شخصیت‌ها:

در کنار تعاملات با شخصیت‌ها که به انجام ماموریت‌های فرعی منجر می‌شوند، تاریخچه‌ی شخصیت‌ها نیز در این بازی وجود خواهد داشت که در مانگای آن استفاده نشده است. این داستان‌ها توسط شخص آکیرا توریاما (Akira Toriyama) به رشته‌ی تحریر در آمده و احتمالا ارتباطاتی میان آن‌ها ایجاد خواهد شد. همچنین به نظر می‌رسد که پیشرفت‌هایی به یاد ماندنی نیز در داستان آن اتفاق خواهد افتاد که تاکنون شاهدشان نبودیم.

بازی‌های فرعی:

در کنار مبارزات بسیار، لحظات بانشاطی نیز در بازی Dragon Ball Z: Kakarot وجود خواهد داشت که مانند قسمت آموزش رانندگی گوکو و پیکولو (Piccolo) در انیمه‌ی آن است. البته دقیقا همین مود در بازی Dragon Ball Z: Kakarot نیز گنجانده شده و شما با به اتمام رساندن این بازی فرعی، گواهینامه خود را اخذ کرده و خودرویی را به دست می‌آورد تا به وسیله‌ی آن به مناطق مختلفی سفر کنید. همچنین ماموریت و بازی‌های فرعی مختلفی در این بازی وجود دارد که به این خودرو اختصاص یافته است. همچنین بازی فرعی دیگری نیز در این عنوان وجود دارد که به آموختن ورزش بیسبال توسط گوهان (Gohan) اشاره داشته و وی نمی‌خواهد که از قدرت نهایی خود را پرده‌برداری کند.

شخصیت‌های جدید:

در کنار تعاملات با شخصیت‌های دنیای Dragon Balls، شخصیت جدیدی به نام بونیو (Bonyu) نیز در این بازی حضور دارد که توسط توریاما طراحی شده است. این شخصیت رسما به تیم گینیو فورس تعلق داشته و در ماموریت‌های خاص تمرینی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. اگر بازی را پیش‌خرید کنید، این ماموریت نیز به صورت دسترسی زودهنگام در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

کنسول‌های مقصد:

متاسفانه اگر از آن دست بازی‌بازانی هستید که در نظر دارید تا بازی Dragon Ball Z: Kakarot را برروی کنسول نینتندو سوییچ خود تجربه کنید، خبرهای خوبی را برای شما تدارک ندیده‌ایم. شرکت باندای نامکو اعلام کرده است که این بازی تنها برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد و هیچ‌گونه برنامه‌ای را مبنی بر انتشار این عنوان برروی کنسول نینتندو سوییچ در نظر نگرفته‌اند. قطعا این کنسول توانایی اجرای بازی Dragon Ball Z: Kakarot را دارا بوده و ممکن است که در آینده نظر ناشر این بازی تغییر کند.

پشتیبانی کنسول‌های میان نسلی:

این بازی با رزولوشن ۴K برروی کنسول اکس‌باکس وان اکس اجرا خواهد شد و این موضوع توسط فهرست رسمی فروشگاه مایکروسافت (Microsoft) تایید شده است. اما هنوز شرکت سونی (Sony) موضوع یاد شده را تایید نکرده و مشخص نیست که آیا این بازی با رزولوشن ۴K برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو اجرا خواهد شد و یا خیر. به هر حال در نهایت به نظر می‌رسد که این بازی با کیفیت تصویر بالاتری برروی کنسول اکس‌باکس وان اکس اجرا خواهد شد. همچنین این بازی با نرخ فریم ۳۰ برروی تمام کنسول‌های مقصد اجرا خواهد شد.

15 نظرات
 1. Sammy
  Sammy says

  عجب!۳۰ فریم خیلی اذیت میکنه!تازه فکر نکنم این بازی اونجور گرافیکی داشته باشه که بخواد با ۳۰ فریم اجرا بشه🤨

  ۲
  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   واقعا هم هیمنطوره منم تعجب کردم وقتی فهمیدم ۳۰ فریمه! ممنون ازت سامی جان که مطالعه کردی.

   1. Sammy
    Sammy says

    فدات!ولی ۳۰ فریم بازم موقع لود کردن نقشه دراپ میخوره و این بشدت میره رو اعصاب پلیر!مخصوصا اگه درحال استریم کردن باشه!

    ۱
  2. Revenger
   Revenger says

   اسپاتلایت…اسم جالبیه و البته شبیه اسم “هایلایت”خیلی خوبه که نکات رو نوشتی (فیلم نکردی) چون اینطوری انگیزه آدم بیشتر میشه و همچنین در مصرف نت صرفه جویی میشه 🤪راستی مهرداد جان خواستی اسم پیدا کنی رو من حساب کن، شاید یه اسم خفن پیدا کردم، عماد میدونه چی میگم 🙂🙃🙂😂

   ۱
   1. مهرداد آهاز
    مهرداد آهاز says

    اتفاقا میخواستم بعدا ویدئوییش کنم. پس مخالفی باهاش؟

    ۱
    1. Revenger
     Revenger says

     اگر سایت قسمت نظر سنجی داشته باشه میتونی اونجا نظر دیگران رو هم بدونی.من شخصا هیچوقت با ویدئو حال نکردم و هیچ هایلایتی رو تو گیمفا ندیدم.البته غیر از این میتونید ایتم های ویدئویی دیگری هم داشته باشید مثل زومجی.حالا میدونم کارِت زیاده پس اشکالی نداره هر جور خودت صلاح میدونی 🙂

     ۱
     1. مهرداد آهاز
      مهرداد آهاز says

      باشه زمینه ی ویدئو ساختن فراهم شد نظرسنجی میزارم.
      خودمم حس میکنم این آیتم، نوشتاری بهتره. اما مقایسه گرافیکی و تحلیل فنی به نظرم به ویدئو نیاز داره.

  3. PERSIAN NAZI
   PERSIAN NAZI says

   بدون من دارین حال میکنینا جماعت ّ یعنی نامردا یه دکل مخابراتو چند روزه درست نکردن تا مثل ادم انلاین بشم . دلم برا همتون تنگ شده ناجور

   ۱
   1. مهرداد آهاز
    مهرداد آهاز says

    سلاممممم باو تا حالا ندیده بودم نت اینجوری قطع شه O.O
    چخبر؟ تریلر Doom رو دیدی؟

 2. Elecropop
  Elecropop says

  این کرکتر «بونو» عه چیه، چه ب/و/ب/ های بزرگی داره!🤮🤮🤮

 3. Elecropop
  Elecropop says

  ادمین، B..B و ب‌و‌ب فرقی ندارن.

  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   غیر مستقیم اینجوری بنویس همه متوجه میشن منظورتو 😉

 4. dragon 313
  dragon 313 says

  متشکر از آقای آهاز،آیتم جدید است تبریک میگم.

  ۱
  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   ممنونم امیر جان، بله اسپاتلایت رو اضافه کردم که تا حدودی باهاش آشنایی داری.

   ۱
 5. حسن عمو
  حسن عمو says

  نقش آفرینی‌ های ژاپنی مخاطب خاص خودشو میطلبه. به هر سلیقه ای نمیشه پیشنهاد داد. از طرفی هم با هر سلیقه ای هم بری سمت نقش آفرینی ژاپنی بعد از یکی دو ساعت بازی کردن و یاد گرفتن مکانیکاش نمیتونی ازش دست بکشی.

  ۲

یک پاسخ دهید