Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

نینتندو، فاتح ژاپن | فهرست پرفروش‌ترین سخت‌افزار و نرم‌افزارهای ژاپن در سال ۲۰۱۹

1 9

اکنون که با پشت سر گذاشتن جشن کریسمس، پرونده‌ی سال ۲۰۱۹ میلادی نیز بسته شده است، زمان آن فرار رسیده که نگاهی را بر پرفروش‌ترین سخت‌افزار و نرم‌افزارهای کشور ژاپن در آخرین هفته‌ی سال ۲۰۱۹ میلادی داشته باشیم. در ادامه با گیموران همراه باشید.

مجله‌ی فامیتسو به تازگی این آمار و فهرست را منتشر کرده و در این میان، شرکت نینتندو (Nintendo) کاملا آن را تحت سلطه‌ی خود در آورده و رتبه‌های این جدول، یکی پس از دیگری به این شرکت اختصاص یافته‌اند.

بازی Pokemon Sword and Shield مجددا در رتبه‌ی نخست این فهرست جای گرفته است که حدودا ۲ ماه از زمان انتشار آن می‌گذرد. این بازی در هفته‌ی آخر سال، تعداد ۲۴۳ هزار نسخه را در کشور ژاپن به فروش رسانده و در مجموع فروشی بالغ بر ۳ میلیون نسخه را تاکنون در این کشور داشته است. همچنین سرعت رشد این بازی از عنوان محبوب Super Smash Bros. Ultimate و فروش کلی آن در ژاپن از بازی Mario Kart 8 Delux پیشی گرفته است.

بازی‌های Luigi’s Mansion 3 و Ring Fit Adventure نیز با فروشی بیش از ۵۰ هزار نسخه در هفته‌ی آخر سال، به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم این فهرست را از آن خود کرده‌اند. اما در این میان، بازی Dr. Kawashima’s Brain Training که فروشی بالغ بر ۳۴ هزار نسخه را داشته است، تنها عنوانی بوده که در هفته‌ی آخر سال منتشر شده و راه خود را به ۱۰ بازی پرفروش کشور ژاپن باز کرده است.

اما در حیطه‌ی سخت‌افزار، باز هم شرکت نینتندو برتری خود را نشان داده و کنسول نینتندو سوییچ با فروشی بالغ بر ۲۳۴ هزار دستگاه در آخرین هفته‌ی سال ۲۰۱۹ میلادی، با اقتدار رتبه‌ی نخست فهرست را به دست آورده است. همچنین این کنسول در مجموع ۴.۵ میلیون دستگاه را در کشور ژاپن و در سال ۲۰۱۹ میلادی به فروش رسانده است که در حدود ۱ میلیون دستگاه بیشتر از سال ۲۰۱۸ میلادی است.

از طرف دیگر، رقیب دیرینه‌ی آن‌ها یعنی شرکت سونی (Sony) نیز توانسته است در هفته‌ی آخر سال، تعداد ۸۱ هزار دستگاه پلی‌استیشن ۴ را به فروش رساند که اندکی از فروش هفته‌ی گذشته‌ی آن‌ها کمتر است. همچنین فروش کلی این کنسول در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز نسبت به ۲۰۱۸ میلادی اندکی کاهش یافته است.

شما می‌توانید فهرست منتشر شده را در قسمت پایین مشاهده کنید:

  • فروش نرم‌افزاری:
رتبهنام بازیفروش آخرین هفتهفروش کلی در ژاپن
۱Pokemon Sword and Shield۲۴۳.۴۷۶۲.۹۸۸.۱۳۴
۲Luigi’s Mansion 3۵۹.۳۴۹۵۰۵.۹۹۸
۳Ring Fit Adventure۵۲.۵۲۱۴۹۵.۶۳۹
۴Minecraft۴۰.۹۰۵۱.۱۴۵.۹۳۹
۵Mario Kart 8 Delux۴۰.۸۸۳۲.۶۵۹.۰۰۹
۶Mario and Sonic at the Olympic Games: Tokyo 2020۴۰.۸۶۶۱۹۵.۱۲۸
۷Super Smash Bros. Ultimate۳۵.۳۸۵۳.۴۵۳.۰۵۲
۸Dr. Kawashima’s Brain۳۴.۶۹۶۳۴.۶۹۶
۹Super Mario Party۳۶.۶۴۹۱.۲۶۳.۷۱۰
۱۰Fishing Spirits۳۳.۶۲۳۳۳۶.۹۹۵
  • فروش سخت‌افزاری:
رتبهنام کنسولفروش هفته‌ی آخرفروش هفته‌ی قبل از آن
۱نینتندو سوییچ۲۳۴.۲۶۸۲۹۱.۴۹۵
۲پلی‌استیشن ۴۸۱.۳۴۹۱۰۷.۳۱۳
۳نینتندو ۳دی‌اس۳.۰۴۵۳.۳۱۶
۴اکس‌باکس وان۲۹۷۲۲۶
۵پلی‌استیشن ویتا۵۳۳۸

منبع: Gamingbolt

نظر اول
  1. PERSIAN NAZI
    PERSIAN NAZI says

    تاج و تختی نینتندو برا خودش ساخته

    ۱

یک پاسخ دهید