Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی (قسمت دوم)

34 331

سلامی مجدد به شما همراهان همیشگی گیموران. سرانجام طبق وعده، با قسمت دوم مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی بازگشته‌ایم که قصد داریم تا با آن، هایپ شما را حتی در فصل زمستان نیز افزایش دهیم. در ادامه با گیموران همراه باشید.

همان‌طور که مستحضر هستید، بازی‌های بزرگی مانند Doom Eternal و Cyberpunk 2077 در فهرست قسمت اول حضور داشتند که نگاهی اجمالی را بر آن‌ها نیز داشتیم. اکنون صحبت را کوتاه می‌کنیم و یک راست به سراغ ادامه‌ی آن‌ها می‌پردازیم.

ادامه‌ی مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی:

 • توجه: این لیست به ترتیب شماره نبوده و هدف از آن، هیجان‌زده کردن بازی‌بازان و آشنایی آن‌ها با بازی‌های بزرگ سال ۲۰۲۰ میلادی است.

Disintegration

بازی‌های سال 2020

ناشر: مایکروسافت (Microsoft)

تاریخ انتشار: تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: رایانه‌های شخصی، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سریز اکس

همان‌طور که مطلع هستید، این بازی در مراسم Gamescom 2019 معرفی شد و دل‌های بسیاری از طرفداران را به دست آورد. همچنین در کنار آن‌ها، بازخوردهای ضد و نقیضی را نیز از جانب برخی از بازی‌بازان و اصحاب رسانه به همراه داشت. اما تیم توسعه‌دهندگان این بازی از افراد سرشناسی تشکیل شده است که مارکوس لتو (Marcus Lehto)، دستیار کارگردان سابق سری Halo و مایک گاتمن (Mike Gutmann)، رهبر تیم توسعه‌دهنده‌ی بازی خاطره‌انگیز Socom، از جمله‌ی آن‌ها هستند. قطعا این نام‌ها و هر دو بخش داستانی و  چندنفره‌ی این بازی، از عواملی هستند که موجب می‌شوند تا بازی‌بازان به شدت منتظر آن باشند. همچنین صرف نظر از اول شخص بودن این بازی، آن را نمی‌توان با عناوینی مانند Call of Duty مقایسه کرد زیرا این بازی به مانند آن‌ها از روند به شدت سریعی برخوردار نبوده و بر پایه‌ی روندی کندتر، به همراه تعداد زیادی سلاح آینده‌وارانه خلق شده است. در نتیجه انتظار رد و بدل شدن گلوله‌های لیزری زیادی را در این بازی داشته باشید.

Eastward

بازی‌های سال 2020

ناشر: مایکروسافت (Microsoft)

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی

بازی Eastward، عنوانی زیبا از نظر طراحی بوده و قطعا سبک هنری پیکسلی آن می‌تواند دل هر طرفداری را به دست آورد. این بازی که توسط استودیوی پیکس‌پیل (Pixpil) توسعه می‌یابد، شما را در نقش حفاری به نام جان (John) قرار داده و بازی‌بازان بایستی دختری مرموز را در ماجراجویی‌های وی راهنمایی کنند. آها با پیشروی در بازی، شهرهایی فاسد را می‌یابد که آکنده از خطرات بسیاری هستند. شما باید در این بازی معماهای بسیاری را حل کرده و با انواع گوناگون موجودات عجیب و غریب روبه‌رو شوید. قطعا این بازی، عنوانی جذابی بوده و نمی‌توان برای کشف اسرار داستان این بازی صبر کرد.

Skull and Bones

بازی‌های سال 2020

ناشر: یوبی‌سافت (Ubisoft)

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکسباکس وان، رایانه‌های شخصی

زمانی که از بازی Sea of Thieves رونمایی شد، بازی‌بازان تصور کردند که این بازی تنها عنوان جهان باز مرتبط با دزدان دریایی است. اما اندکی نگذشت که بازی Skull and Bones، با جلوه‌های گرافیکی واقع‌گرایانه‌ای رونمایی شد و توجه‌های بسیاری از بازی‌بازان را به خود جلب کرد. این بازی به نوعی از عنوان تحسین‌ شده‌ی Assassin’s Creed: Black Flag الهام گرفته و در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز شاهد عرضه‌ی آن خواهیم بود. همچنین بخش داستانی این بازی، شما را در نبردهای دریایی قرن هجدهم اقیانوس هند قرار داده و البته تمرکز اصلی آن نیز برروی بخش چندنفره است. همچنین موجودات خیالی نیز به مانند بازی Sea of Thieves، در آن حضور دارند که هیولای کراکن (Kraken) از جمله‌ی آن‌ها محسوب می‌شود.

Wasteland 3

بازی‌های سال 2020

ناشر: اینکزایل اینترتینمنت (Inxile Entertainment)

تاریخ انتشار: ۱۹ می سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکسباکس وان، رایانه‌های شخصی

این نسخه از سری Wasteland در سرزمین‌های یخ‌زده و دنیای آخرالزمانی جریان خواهد داشت. قطعا این بازی یکی از بهترین عناوین نقش‌آفرینی تاکتیکی بوده و بازی‌بازان را راهی ماجراجویی‌هایی شگفت‌انگیزی، به همراه دوستانشان خواهد کرد. البته این بازی را می‌توانید هم به صورت تک‌نفره و هم به صورت کوآپ تجربه کنید.  همچنین این بازی یک تجربه‌ی داستان‌محور بوده و تصمیمات شما نیز به شدت در داستان آن تاثیرگذار خواهد بود. همچنین سرزمین یخ‌زده‌ی این بازی، شما را با تصمیاتی حیاتی و بحرانی روبه‌رو خواهد کرد که موجب پراهمیت‌تر جلوه کردن سیستم تصمیمات بازی می‌شود. همچنین استودیوی اینکزایل اینترتینمنت (Inxile Entertainment)، توسعه‌دهنده‌ی این بازی، سیستم گفتگوی جدیدی را نیز در این نسخه پیاده کرده و تمام شخصیت‌های آن، توسط صداپیشگانی نقش‌آفرینی شده‌اند. پیشینه‌ی موفق این مجموعه نیز باعث می‌شود که طرفداران بی‌صبرانه منتظر این نسخه باشند.

Avengers

بازی‌های سال 2020

ناشر: اینکزایل اینترتینمنت (Inxile Entertainment)

تاریخ انتشار: تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی

استودیوی کریستال دانمیکس (Crystal Dynamics) به شدت در تلاش است تا بازی Avengers را به تجربه‌ای ناب و داستان‌محور تبدیل کند. اکثر شخصیت‌های محبوب فیلم Avengers نیز در این بازی حضور دارند و توسعه‌دهندگان آن، وعده‌ی اضافه شدن شخصیت‌ها و محتویات جدیدی را نیز پس از عرضه آن ارائه کرده‌اند. تمامی ابرقهرمان‌ها در این عنوان قابل بازی هستند و توانایی‌های آشنای آن‌ها نیز به شکل مناسبی در بازی گنجانده شده‌اند.  اما رونمایی از گیم‌پلی این بازی، بازخوردهای ضد و نقیضی را نیز به همراه داشت و بسیاری از طرفداران، چهره‌های ابرقهرمان‌ها را راضی‌کننده نمی‌دانند. اما از آن زمان تاکنون نیز تغییراتی بر چهره‌ی آن‌ها لحاظ شده و قطعا صرف نظر از این بازخوردها، بازی Avengers جزو مورد انتظارترین عناوین سال ۲۰۲۰ میلادی محسوب می‌شود.

Godfall

بازی‌های سال 2020

ناشر: اینکزایل اینترتینمنت (Inxile Entertainment)

تاریخ انتشار: تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی

هنوز اطلاعات زیادی از بازی Godfall منتشر نشده است و به همین دلیل، ممکن است برای برخی از شما سوال شود که چرا این بازی جزو مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی محسوب می‌شود. قطعا این واقعیت که بازی Godfall از اولین عناوین زمان عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ محسوب می‌شود، دلیل اصلی انتظار طرفداران برای انتشار آن است. توسعه‌دهندگان این بازی نیز آن را عنوانی نقش‌آفرینی و لوت‌محور (Loot-Driven) خواندند که بر مبارزاتی از راه نزدیک و ریل‌تایم تمرکز دارد. همچنین این بازی را نیز به مانند Wasteland 3 می‌توانید هم به صورت تک‌نفره و هم به صورت کوآپ تجربه کنید. قطعا نمایش گیم‌پلی این بازی که در مراسم The Game Awards 2019 صورت گرفت و محیط‌های خیالی آن می‌تواند هر طرفدار سبک نقش‌آفرینی را جذب این عنوان کند.

Twelve Minutes

بازی‌های سال 2020

ناشر: آناپورنا اینتراکتیو (Anapurna Interactive)

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان

چه کسی است که تریلر غافل‌گیرکننده و زیبای بازی Twelve Minutes را در کنار رونمایی از تاریخ انتشار بازی Cyberpunk 2077 و حضور کیانو ریوز (Keanu Reeves) فراموش کند. قطعا این بازی جزو هایلایت‌های این نمایشگاه محسوب شده و رویکرد متفاوت سازندگان این عنوان نسبت به گیم‌پلی و زاویه‌ی دوربین آن، از عوامل اصلی این موفقیت محسوب می‌شود. شما در این بازی، در نقش همسری قرار می‌گیرید که در چرخه‌ی زمانی گیر افتاده است. این چرخه که ۱۲ دقیقه به طول می‌انجامد، شما را در برابر تصمیماتی بحرانی قرار داده و بازی‌بازان را وادار به تفکر سریع، به منظور رهایی از این چرخه می‌کند. قطعا سبک هنری و زاویه‌ی دوربین آن، در کنار داستانی پیچیده و جذاب، شما و هر بازی‌بازی را تشنه‌ی تجربه‌ی آن خواهد کرد.

Streets of Rage 4

ناشر: دات‌ایمو (DotEmu)

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی

حتی اگر بازی‌باز هم نباشید، نام مجموعه‌ی Streets of Rage که در ایران به شورش در شهر معروف بوده، به گوش شما خورده است. در گذشته طی سه نسخه‌ی هیجان‌انگیز از مجموعه‌ی دوست‌داشتنی Streets of Rage، اکسل (Axel) و بلیز (Blaze) را در مبارزاتی خیابانی و انتقام از آدم بدها همراهی کردیم. ما با آن‌ها خاطرات بسیاری را رقم زدیم و با مغلوب کردن شخصیت منفی این بازی که مستر اکس (Mr. X) نام دارد، شهر را از نابودی نجات دادیم. اکنون با بالا رفتن سن ما، اکسل و بلیز نیز مسن‌تر شده‌اند و طی اتفاقاتی مجددا مجبور به دفاع از شهر خواهند شد. تریلرهای این بازی تاکنون نوید عنوانی وفادار به ریشه را می‌دهد که با طراحی‌های نوین‌تری همراه شده است. همچنین دیوار نامرئی نیز بر خلاف نسخه‌های گذشته، در این بازی وجود دارد که موجب بیرون نیفتادن دشمنان از صحنه‌ی نبرد شده و می‌توانید به وسیله‌ی آن، ضربات ترکیبی بسیاری را خلق کنید. قطعا بازگشت شخصیت آدام هانتر (Adam Hunter) نیز بسیاری از طرفداران را خوشحال کرده و حالت Co-op آن نیز بسیار جذاب به نظر می‌رسد.

Bayonetta 3

ناشر: پلاتینیوم گیمز (Platinum Games)

تاریخ انتشار: نامشخص ( احتمالا سال ۲۰۲۰ میلادی)

پلتفرم‌های مقصد: نینتندو سوییچ

قطعا شرکت نینتندو موفقیت‌های خود را مدیون مجموعه‌ی Bayonetta نیز است. این مجموعه با برخورداری از اکشنی سریع و غنی، طرفداران سبک هک اند اسلش (Hack and Slash) را از پلتفرم‌های مختلف، به کنسول نینتندو سوییچ جذب کرد. متاسفانه استودیوی پلاتینیوم گیمز در رابطه با این بازی، به شدت در سکوت خبری به سر برده و طرفداران حتی به یک تیزر جدید از آن هم راضی هستند. قطعا انتظارات از این نسخه بسیار بالا بوده و طرفداران به شدت خواهان همراهی شخصیت اصلی این بازی یعنی بایونتای زیبا و قدرتمند (Bayonetta)، در ماجراجویی‌های جدید وی هستند. هنوز تاریخ انتشار این بازی مشخص نشده است ولی به دلیل طولانی شدن فرایند ساخت آن، احتمال می‌رود که این عنوان در سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه شده و ما نیز به دلیل این که این بازی از بزرگترین عناوین شرکت نینتندو محسوب می‌شود، آن را در لیست مورد انتظارترین‌های سال ۲۰۲۰ قرار دادیم.

Gods and Monsters

ناشر: یوبی‌سافت (Ubisoft)

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی

این بازی توسط تیم توسعه‌دهنده‌ی سری Assassin’s Creed توسعه می‌باید که همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از بازی‌بازان، خواستار تجربه‌ی آن باشند. البته تاکنون داستان اساطیری و سبک هنری منحصر به فرد آن موجب شده است تا توجهات زیادی نیز به آن جلب شده و طرفداران خواستار نمایش تریلرهای جدیدی از آن هستند. البته به نظر می‌رسد که انتشار این بازی چند باری به تعویق افتاده است ولی با توجه به تریلر جدید آن، ما می‌توانیم در نهایت انتظار تجربه‌ی قابل قبولی را از آن داشته باشیم.

Elden Ring

ناشر: یوبی‌سافت (Ubisoft)

تاریخ انتشار: نامشخص (احتمالا سال ۲۰۲۰ میلادی)

پلتفرم‌های مقصد: نامشخص

به شدت بازار شایعات در رابطه با انتشار این بازی در سال ۲۰۲۰ میلادی داغ بوده و طرفداران نیز تشنه‌ی انتشار اطلاعات و تریلرهای جدیدی از آن هستند. قطعا آثار هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) مورد توجه بسیاری از بازی‌بازان بوده و از پرچم‌داران صنعت بازی‌های ویدئویی محسوب می‌شوند. اکنون جورج آر.آر. مارتین (George R.R. Martin) نیز به وی پیوسته است تا طرفداران را بیش از پیش تشنه‌ی انتشار آن کند. قطعا دوباره ماجراجویی‌های شگفت‌انگیزی را در دنیای خیالی این بازی پیش رو خواهیم داشت و طبق توضیحات میازاکی، آن‌ها برخلاف بازی سال ۲۰۱۹ میلادی یعنی Sekiro: Shadows Die Twice، بیشتر روندی مشابه با مجموعه‌ی Dark Souls را برای آن در پیش گرفته‌اند. هنوز نمایشی از گیم‌پلی این بازی منتشر نشده و بهتر است قضاوت‌ها را کمی به تاخیر بیاندازیم. تنها چیزی که در حال حاضر اهمیت دارد، رونمایی از تاریخ انتشار آن و در نهایت لذتبخش بودن تجربه‌ی این عنوان برای طرفداران است.

Nioh 2

ناشر: کوئی تکمو (Koei Tecmo)

تاریخ انتشار: ۱۳ مارچ سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴

نسخه‌ی نخست این مجموعه با ارائه‌ی روندی مشابه با مجموعه‌ی Dark Souls و با برخورداری از داستانی در اساطیر ژاپن، طرفداران بسیاری را به خود جلب کرد. هیولاهای عجیبی در این بازی وجود داشتند که در راه ماجراجویی ویلیام آدامز (William Adams)، شخصیت اصلی بازی، شما را نه تنها به چالش می‌کشیدند بلکه با طراحی‌های شگفت‌انگیز خود، تحسین بازی‌بازان را بر می‌انگیختند. اکنون Nioh 2 در نظر دارد تا تمامی نکات مثبت  نسخه‌ی اول را پیشرفت داده و نسخه‌ی بتای آن که در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شد نیز نوید عنوانی هیجان‌انگیز را به مانند Nioh 1 می‌دهد.

Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine

ناشر: یوبی‌سافت (Ubisoft)

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی

متاسفانه بازی Rainbow Six: Siege شروع مناسبی را در زمان عرضه نداشت ولی با به‌روزرسانی‌های بسیار و پشتیبانی شگفت‌انگیز تیم توسعه‌دهنده‌ی‌ آن، اکنون به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تیراندازی تاکتیکی تبدیل شده است. همین امر موجب می‌شود تا توسعه‌دهندگان آن تصمیم بگیرند که نسخه‌ی جدیدی از این مجموعه را منتشر کرده و مجددا موفقیت دیگری را به کلکسیون درخشان خود اضافه کنند. تریلر رونمایی از این بازی نیز نوید یک عنوان خوش‌ساخت دیگر را در سبک تیراندازی تاکتیکی می‌دهد و به نظر می‌رسد که عناصر ماورالطبیعه نیز در آن حضور خواهند داشت. قطعا اگر به دنبال یک تجربه‌ی چندنفره و تاکتیکی هستید، این عنوان در ابتدای لیست خرید شما قرار دارد.

Halo infinite

ناشر: مایکروسافت (Microsoft)

تاریخ انتشار: تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: رایانه‌های شخصی، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سریز اکس

مجموعه‌ی Halo همواره از طرفداران بی‌شماری در سراسر جهان برخوردار بوده و همیشه نسخه‌های مختلف آن از مورد انتظارترین بازی‌های سال محسوب می‌شدند. بازی Halo: Infinite نیز از آن‌ها مستثنی نیست ولی این نسخه دارای ویژگی‌های است که طرفداران را حتی بیش از پیش تشنه‌ی تجربه‌ی آن می‌کند؛ این بازی قرار است از محیط‌های بزرگتری نسبت به نسخه‌های گذشته‌ی سری برخوردار باشد و احتمالا عناصر نقش‌آفرینی نیز جایگاه ویژه‌ای را در آن خواهند داشت. همچنین این بازی برروی موتور بازی‌سازی جدیدی توسعه می‌یابد که توانایی پردازش جلوه‌های گرافیکی خارق‌العاده‌ای را دارا است. تریلر رونمایی از این بازی نیز به نوعی مهر تاییدی بر این موضوعات است ولی هم‌چنان استودیوی ۳۴۳ اینداستریز (۳۴۳ Industries)، توسعه‌دهنده‌ی این بازی، هیچ‌گونه تاییده‌ای را ارائه نکرده است. به هر حال چه این بازی دارای عناصر نقش‌آفرینی باشد و چه نباشد، قطعا یک بازگشت شکوهمندانه برای این مجموعه محسوب خواهد شد

The Last of Us Part 2

ناشر: سونی (Sony)

تاریخ انتشار: تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴

چه کسی است که تنش‌ها و خشونت واقع‌گرایانه‌ی بازی The Last of Us Part 2 را فراموش کند. جای‌جای این بازی با وسواس بسیار خلق شد و شاهد یکی از بهترین عناوین ده سال اخیر بودیم. قطعا تاثیری که رابطه‌ی جوئل (Joel) و الی (Ellie) بر صنعت بازی‌های ویدئویی گذاشتند، هرگز فراموش نخواهد شد و هم‌چنان عناوین دیگر، از این بازی الهام خواهند گرفت. اکنون در بازی شاهد پرش زمانی ۵ ساله‌ای نسبت به نسخه‌ی اول آن خواهیم بود؛ جایی که الی و جوئل تا حدودی راه خود را از یکدیگر جدا کرده‌ و صرف نظر از دنیای آخرالزمانی و بی‌رحم این بازی، در آرامشی نسبی زندگی می‌کنند. اما طولی نمی‌کشد که این آرامش به پایان رسیده و الی با تمام خشونت دست به انتقامی سخت می‌زند. قطعا با اضافه شدن سگ‌ها و مکانیزم‌های جدیدی در این نسخه، تنش و هیجان بیشتری را در گیم‌پلی آن نیز شاهد خواهیم بود؛ مخصوصا در درجات سختی بالاتر. سیستم ارتقا و ساخت و ساز نیز دچار تغییراتی شده‌اند که بر اساس تریلرها، بسیار زیبا جلوه می‌کنند. همچنین الی در ماجراجویی‌های خود تنها نبوده و در نقطه‌ای از داستان بازی، جوئل نیز نمی‌گذارد که وی این راه را تنهایی طی کند.

نتیجه‌گیری: ۲۰۱۸ میلادی، سالی شکوهمند برای صنعت بازی‌های ویدئویی محسوب می‌شود؛ سالی که بازی‌های بزرگی مانند God of War و Red Dead Redemption 2 منتشر شدند و رقابتی هیجان‌انگیز را رقم زندند. اکنون به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۰ میلادی نیز آن را تکرار خواهد کرد و عناوین این فهرست به نوعی مهر تاییدی بر آن هستند. قطعا بازی‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند در این فهرست حضور داشته باشند. بازی‌های زیادی نیز برروی گوشی‌های هوشمند منتشر خواهند شد که بسیاری از بازی‌بازان انتظار آن‌ها را می‌کشند. با این تفاسیر، بهتر است خود را آماده کرده و با عناوین سال ۲۰۲۰ میلادی، خاطراتی فراموش‌نشدنی را رقم زنید. 

 

34 نظرات
 1. حسن عمو says

  و مورد انتظارترین بازی این دو سه سال لست آف آس. اصلا لست آف آس ۲ توی یه پلتفرم دیگه جا میگیره. نباید محدود به ۲۰۲۰ بشه. اولش در حال انتظار برای تریلر بعدش برا گیم پلی بعدش برا یکمی از داستان بعدش برا خبرای مولتیش بعدش برای تاریخ انتشار بعدش برای انتشار بعدش برای خریدنش این آخریه خیلی سوزناکه مخصوصا اگه پلی استیشن نداشته باشی.
  بعد از لست تو این لیست استریت آف ریج و ۱۲ مینیتس تو لیست مورد انتظارترینم هستن. آه خدای من لست آف آس

  ۱
  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   واقعا Grounded لست یکی از بهترین تجربه های گیمینگم بود،
   خیلی Streets of Rage 4 رو خوب گفتی.. واقعا واسه بخش کوآپش نمیتونم صبر کنم.

   ۲
 2. PERSIAN NAZI
  PERSIAN NAZI says

  سلام بر دوست خیلی عزیز و صمیمی خودم مهرداد اهاز خیلی خیلی عزیز
  اقا من همین الان پیامتو گرفتم و در بست در خدمتم

  ۱
  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   منم تازه فرستادم باو… خیلی خوشحالم میبینمت
   You Are Amazing

   ۱
   1. PERSIAN NAZI
    PERSIAN NAZI says

    مخلصتم دربست و میدونی که میخوامت
    تو استیم چندتا پست گذاشتم تا بتونم کاربر بیارم تو سایت

    ۱
    1. مهرداد آهاز
     مهرداد آهاز says

     الحق و الانصاف که هرجا باشی، صفا میبخشی به اونجا
     حال کن سرعت تایید کامنتارو :)) از اسمشو نبر به ارث بردم 😉

     ۱
     1. PERSIAN NAZI
      PERSIAN NAZI says

      حال کردم ناجور
      تو استیم چندتا دعوت به عضویت زدم تا سایتو شلوغتر کنم
      رفقای خودمم کم کم میکشونم میارم اینجا
      تو وایسا من هرکاری که از دستم بیاد انجام میدم

      ۱
     2. PERSIAN NAZI
      PERSIAN NAZI says

      مهرداد خوبه که اخبار روز سینما رو هم پوشش میدی
      تو جواهری هستی که کمتر کسی لیاقتتو داره

      ۱
     3. مهرداد آهاز
      مهرداد آهاز says

      دمت گرم دوست خوبم، خیلی خوب میشه Community بیاد اینجا
      خوش میگذره، کاربرا حرف اولو میزنن تو سایت.. این تجربه ی منه که تو این مدت داشتم
      هر چی هم خواستید به من بگید مطرح میکنم اضافه شه… آره سینما هم پوشش میدیم ولی الان خیلی کم چون واقعا تکی نمیرسم.
      به نظرم Emoji باید اضافه شه اون طور که الان میبینم موافقی؟

      ۲
     4. مهرداد آهاز
      مهرداد آهاز says

      اگه من جواهرم … تو یه Gem هستی بین تمام رفقا
      هرکی یه دوست مثل تو نیاز داره تو زندگیش Big Like

      ۱
     5. PERSIAN NAZI
      PERSIAN NAZI says

      من برات تمام تلاشمو میکنم و تعداد کاربراتم که بره بالا یه گروهم تو استیم میزنیم تا برای اولین بار یه سایت گیم یه گروه استیم هم داشته باشه
      رفقا هم تو گیمفا دل خوشی ندارن و با سختی قانعشون کردم تا دست از درگیری با ترولرها بردارن
      یه چندتا از دوستان نزدیکمو گفتمم تا بیان و بقیه رو هم کم کم میکشونم جلو
      زیاد میشناسم که تو گیمفا بخاطر جواب دادن ترول بن شدن و دنبال یجای اروم برای تبادل نظر میگردن

      ۲
     6. مهرداد آهاز
      مهرداد آهاز says

      واقعا لیاقت این همه محبتتو ندارم امین، آره درست کن منم میام… بشینیم Dota و Counter هم پلی کنیم. نمیخوام پشت گیمفا حرف بزنم، اونا خوبیای خودشونو دارن که ما هنوز مونده بهشون برسیم ولی قطعا لازم نیست تو تیمشون باشی تا بدونی… اونجا اولین اولویتشون خودشون و مسائل سایت و در اخر کاربر و کارمندای زیردستشونه. واسه من اول کاربر و کارمندا ولی این باعث نمیشه که دست از تلاش واسه محتوا بردارم.

      ۲
     7. PERSIAN NAZI
      PERSIAN NAZI says

      اتفاقا رفقا هدفشون داشتن تیم کانتر و دوتا و بازیهای دیگه برای مسابقات دوستانست
      از بین سونی فنها هم زیادن که با من هستن
      دوستانی رو هم دارم که کارشون فروش ایتمه و تو سایت هم میتونن شلوغ کاری کنن و هم به کسب و کارشون برسن
      تو یکم بهم زمان بدی همه چیز حل شده
      https://steamcommunity.com/groups/Persian

      ۱
  2. Sammy
   Sammy says

   🥳 hello sugar 🥳

   ۱
   1. مهرداد آهاز
    مهرداد آهاز says

    Toss Your Coin to the Moxxi
    Welcome 😉

    ۱
    1. Sammy
     Sammy says

     !sure
     !be sure

     ۲
   2. PERSIAN NAZI
    PERSIAN NAZI says

    به همه معرفی میکنم
    یکی از بهترین دوستان عزیز من سمی که یه گیمر حرفه ای و عشق ماجراهای سامه

    ۱
    1. Sammy
     Sammy says

     فدایی داری ماجرا!
     امسال انتشار بزرگ داریم براش!
     GET SERIOUS! 2020

     ۱
 3. sarafraz
  sarafraz says

  سلام آقای آهاز خسته نباشید بنده هم به لطف امین جان عضو شدم امیدوارم همیشه موفق باشید

  ۱
  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   سرافزار جان متشکرم ازت.. خیلی خوشحالم که میبنمت دوباره. بدونه شماها اصلا حال نمیداد این چند وقته. امین یه الماسه واقعا یه الماسه.
   باو یه عکس بزارید رو پروفایلتون چه وضعشه :))

   ۱
   1. PERSIAN NAZI
    PERSIAN NAZI says

    مهرداد یکی از دوستانم برای عضویت شرط گذاشته
    یه مقاله درباره ماجراهای سام میخواد تا عضو فعال بشه
    الانم میگه که ماجراهای سام ۴ رو به لیست اضافه کن

    ۲
    1. مهرداد آهاز
     مهرداد آهاز says

     رفت تو لیست نوشته هام… مقاله ی بعدیم Serious Sam 4: Planet Badass ;]
     اسمش فیلترمون نکنه؟ :))

     ۲
     1. Sammy
      Sammy says

      نگران نباش!
      بهم وصلش کن هیچیکار نمیشی!
      تو هرجا اطلاعات بازی گیر کردی من هستم کمک میکنم!🥳
      عمرمو گذاشتم پای این بازی!

   2. sarafraz
    sarafraz says

    خواهش میکنم همچنین
    این سایتی که باید باهاش آواتار بزاریم هیچی حالیم نمیشه ازش هی تو خودش عکسا آپلود میشه نه تو سایت XD

    ۱
  2. PERSIAN NAZI
   PERSIAN NAZI says

   به به به
   خوش امدی

   ۱
   1. PERSIAN NAZI
    PERSIAN NAZI says

    مهرداد جان اینم از این
    https://steamcommunity.com/groups/GAMORUN

    1. Sammy
     Sammy says

     بکوبش سر در پروفایلت!
     تا بیشتر جذب بشن به سمتت!
     عکس پروفایلتم دختر بذار!
     اخلاقتم دخترونه کن ناز بیا یکم!
     سر دو روز ممبرا میرن بالا ۱۰۰۰ نفر!
     🥳😎

     ۱
 4. Dragon 313 says

  متشکر از آقای آهاز فوق العاده بود،خیلی خوشحال شدم که چهره های قدیمی رو هم در این پست دیدم،منتظر عناوین شاهکار هستیم.

  ۲
  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   ممنون امیر جان، بیگ لایک به دوستای قدیمی

  2. PERSIAN NAZI
   PERSIAN NAZI says

   امیر محمد خیلی خوش امدی

   ۱
   1. مهرداد آهاز
    مهرداد آهاز says

    امین شرمنده من شب Join میشم به Community, ایملیه قدیمیم مشکل پیدا کرده، ردیفش میکنم میام

    ۲
    1. PERSIAN NAZI
     PERSIAN NAZI says

     مشکل نداره داداش

     ۱
 5. emad908 says

  به اقای آهاز:) دلم برات تنگ شده بود:)

  ۲
  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   سلام بر عماد جان خوش اومدی
   فقط دوستا و کاربرای قدیمی گیمفا 😉

   ۱

یک پاسخ دهید