Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی (قسمت اول)

7 139

سرانجام جشن کریسمس و سال ۲۰۱۹ میلادی را پشت سر گذاشتتیم و اکنون پرونده‌ی این سال نیز با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش به پایان رسید. اما اکنون زمان آن فرا رسیده است که به جلو پیشرفته و ماجراجویی‌های جدیدی را با عناوین آینده‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی و بازی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی رقم زنیم. پس در ادامه با گیموران همراه باشید.

۲۰۲۰ میلادی، سالی به شدت هیجان‌انگیز محسوب می‌شود؛ نه تنها بازی‌های بزرگی در این سال یکی پس از دیگری منتشر خواهند شد، بلکه دهه‌ی جدیدی نیز برای صنعت بازیهای ویدئویی آغاز شده و کنسول‌های به شدت موردانتظار پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سریز اکس نیز در این سال عرضه خواهند شد. همچنین به مانند رسم هر سال، عرضه‌ی بازی‌های مستقل متنوعی را نیز در این سال شاهد خواهیم بود. این فهرست، مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی را شامل شده و همچنین پلتفرم‌های مختلفی را نیز در بر می‌گیرد. در ادامه، این بازی‌ها را به صورت جامع برای شما لیست می‌کنیم و نگاهی اجمالی را به هریک از آن‌ها خواهیم داشت:

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی:

 • توجه: این لیست به ترتیب شماره نبوده و هدف از آن، هیجان‌زده کردن بازی‌بازن و آشنایی آن‌ها با بازی‌های بزرگ سال ۲۰۲۰ میلادی است.

Ori and the Will of the Wisps

بازی‌های سال 2020

ناشر: مایکروسافت (Microsoft)

تاریخ انتشار: ۱۱ فوریه‌ی سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: رایانه‌های شخصی، اکس‌باکس وان

بازی Ori and the Blind Forest، قطعا عنوانی مسحورکننده بوده و سبک هنری آن نیز هر بازی‌بازی را به خود جلب می‌کند. همچنین چالش‌های فراوانی نیز در گیم‌پلی آن گنجانده شده است که به شدت طرفداران سبک دو بعدی و سکو بازی را راضی خواهد کرد.  خوش‌بختانه این مجموعه‌ی زیبا ادامه پیدا کرده و بازی Ori and the Will of the Wisps در سال جاری منتشر خواهد شد. جزئیات در تریلرهای این بازی به شدت زیبا جلوه می‌کند و پیشرفت‌های گرافیکی آن نسبت به نسخه‌ی قبلی، کاملا ملموس است. بر اساس این تریلرها نیز به نظر می‌رسد که اوری (Ori) دوست‌داشتنی ما، با جغد بنفشی همراه خواهد شد که نسل این گونه از پرنده منقرض شده و به دلایلی فقط وی زنده مانده است.

Spelunky 2

ناشر: بلیت‌ورکز (BlitWorks)

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی

سرانجام به زودی نسخه‌ی دوم یکی از پرچم‌داران سبک روگ‌لایک (Rouge-Like) منتشر خواهد شد. بازی با وفاداری به نسخه‌ی قبلی سری، گیم‌پلی و مراحلی مملو از دشمنان خلاقانه و تله‌های مرگبار را ارائه خواهد کرد و همچنین بازی‌بازان می‌توانند در کنار بخش داستانی آن، با دوستان خود به تجربه‌ی بخش چندنفره‌ی این بازی نیز بپردازند.

Final Fantasy Remake

بازی‌های سال 2020

ناشر: اسکوئر اینکس (Square Enix)

تاریخ انتشار: ۳ مارچ ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴

بازی‌بازان در دل خود همیشه خواهان بازگشت کلاود (Cloud) و ماجراجویی‌های گذشته‌ی وی بودند. اکنون این موضوع به زودی رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت و شاهد عرضه‌ی بازی Final Fantasy 7 Remake، در ماه مارچ خواهیم بود. این بازی که در نمایشگاه E3 2019 نیز نمایشی را از گیم‌پلی خود ترتیب داد، بازی‌بازان را در مبارزاتی ریل‌تایم (Real-Time) قرار خواهد داد. همچنین این بازی قرار است در قسمت‌های جداگانه منتشر شده و در نهایت یک مجموعه‌ی کامل را پس از انتشار آن‌ها خواهم داشت.

Animal Crossing: New Horizons

ناشر: نینتندو (Nintendo)

تاریخ انتشار: ۲۰ مارچ ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: نینتندو سوییچ

طرفداران مجموعه‌ی Animal Crossing، از زمانی که بازی‌های سه‌بعدی پیشرفت‌های چشم‌گیری را به خود دیدند، همواره خواهان انتشار نسخه‌ی جدیدی از آن بودند. سرانجام شرکت نینتندو به این تقاضا واکنش نشان داد و اکنون به زودی شاهد عرضه‌ی بازی Animal Crossing: New Horizons، در سال جاری خواهیم بود. تریلرهای این بازی نیز تاکنون بسیار جذاب بوده و داستان آن در جزیره‌ای شنی جریان خواهد داشت. این عنوان بازی‌بازان را راهی ماجراجویی‌هایی جذاب، در حین تعطیلاتی طولانی کرده و ویژگی‌های بسیاری مانند شخصی‌سازی، ساخت و ساز و موارد دیگری را نیز در اختیار بازی‌بازان قرار خواهد داد.

Doom Eternal

بازی‌های سال 2020

ناشر: بتسدا (Bethesda)

تاریخ انتشار: ۲۰ مارچ ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ

سرانجام پس از مدت‌ها انتظار، نسخه‌ی جدیدی از مجموعه‌ی Doom، در سال ۲۰۱۶ میلادی منتشر شد و این مجموعه را مجددا بر سر زبان‌ها انداخت. حقیقتا که بازگشت این سری بسیار نفس‌گیر و شکوهمند بود و همین موضوع باعث شده است که این بازی نیز به یکی از مورد انتظارترین عناوین سال جاری تبدیل شود. در نتیجه خود را آماده کنید که به زودی ماجراجویی خونین و خشنی را با دوم اسلیر (Doom Slayer) محبوب، در این عنوان خواهید داشت.

Persona 5 Royal

ناشر: اتلوس (Atlus)

تاریخ انتشار: ۳۱ مارچ ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴

بله درست است؛ دار و دسته‌ی فانتوم ثیوز (Phantom Thieves) بار دیگر با قدرت باز خواهند گشت. به نظر می‌رسد که بازی Persona 5 Royal پیشرفت‌های بسیاری را نسبت به Persona 5 داشته و محتوای بیشتری را نیز در اختیار بازی‌بازان قرار خواهد داد. این بازی مناطق، شخصیت‌ها و داستان جدیدی را در خود گنجانده و نیم‌سال تحصیلی جدیدی را نیز معرفی خواهد کرد. قطعا این بازی هم برای بازی‌بازان جدیدی که با سری آشنا شده‌اند، جذاب خواهد بود و هم برای طرفداران قدیمی سری.

Granblue Fantasy: Versus

بازی‌های سال 2020

ناشر: آرک سیستم ورکز (Arc System Works)

تاریخ انتشار: ۶ فوریه‌ی ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴

بر اساس اطلاعات منتشر شده از بازی Granblue Fantasy: Versus، این عنوان روند آسته‌تری را نسبت به بازی‌های گذشته‌ی استودیوی سی‌وای گیمز (Cy Games) خواهد داشت. همچنین سلاح‌های بسیاری از دوران مدیوال (Medieval)، مانند شمشیر و جادوهای گلوله‌ی آتش نیز در این بازی وجود خواهد داشت که به راحتی می‌تواند طرفداران سبک اکشن را راضی کند. لازم به ذکر است که واکنش‌ها نسبت به نسخه‌ی بتای این بازی نیز بسیار مثبت بوده است که احتمال موفقیت آن را افزایش می‌دهد.

Half-Life: Alyx

ناشر: والو (Valve)

تاریخ انتشار: مارچ ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: رایانه‌های شخصی و احتمالا کنسول‌ها

زمانی که بازی Half-Life: Alyx منتشر شد، حقیقتا باورمان نمی‌شد که آیا در واقعیت زندگی می‌کنیم و یا در رویا؛ از خود می‌پرسیدیم که واقعا درست می‌بینم؟ نسخه‌ی جدیدی از مجموعه‌ی Half-Life معرفی شده است؟ بله این حقیقت دارد؛ بازی Half-Life: Alyx، این مجموعه را به دنیای عناوین واقعیت مجازی خواهد برد و ماجراجویی‌های جدیدی را پیش روی بازی‌بازان قرار  خواهد داد. شما در این بازی بایستی با گونه‌ی ناشناسی از بیگانه‌ها به نام کامباین (Combine) مبارزه کرده و بشریت را از احتمال نابودی نجات دهید. تنها نام این بازی موجب می‌شود تا آن را در رتبه‌های بالای فهرست مورد انتظارترین بازی‌های سال جاری قرار دهیم.

Resident Evil 3 Remake

بازی‌های سال 2020

ناشر: کپکام (Capcom)

تاریخ انتشار: ۳ آپریل ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی

سرانجام پس ار درخواست‌های فراوان، شرکت کپکام بازی Resident Evil 3 Remake را پس از انتشار Resident Evil 2 Remake معرفی کرد. قطعا با وجود پیشرفت‌های گرافیکی در سال‌های اخیر، رویارویی با نمسیس (Nemesis) در نسل هشتم، به شدت جذاب خواهد بود. همچنین مشخص شد که Project Resistance نیز به نوعی بخش چندنفره‌ی این بازی محسوب می‌شود و قطعا با این وجود، محتوایی غنی را پیش رو خواهیم داشت. آیا آماده هستید تا مجددا با جیل ولنتاین (Jill Valentine) همراه شده و با همکاری کارلوس اولیوریا (Carlos Oliveria)، ماجراجویی وحشتناک آن‌ها را به اتمام رسانید؟

Dying Light 2

بازی‌های سال 2020

ناشر: کپکام (Capcom)

تاریخ انتشار: ۳ آپریل ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی

هرگز سالی را بدون انتشار حداقل یک عنوان زامبی‌محور نمی‌توان تصور کرد. قطعا در میان آن‌ها نیز بازی‌های موفق و ناموفقی وجود دارد. اما Dying Light قطعا جزو مجموعه‌های موفق این سبک محسوب می‌شود و البته امیدواریم که بازی Ding Light 2 نیز این راه را ادامه دهد. بازی Dying Light 2 در نظر دارد تا پیشرفت‌های چشم‌گیری را در مکانیزم و جلوه‌های گرافیکی این مجموعه داشته باشد و دنیای آخرالزمانی زامبی‌ها را با چاشنی پارکور، به صورت جذابی به بازی‌بازان ارائه دهد. در نتیجه کنترلر خود را آماده کنید چراکه قرار است با چوب بیسبال و انواع و اقسام سلاح‌ها، زامبی‌های بخت برگشته را حقیقتا به دیار باقی بفرستید.

Tell Why

ناشر: دنت‌ناد (Dontnod)

تاریخ انتشار: تابستان سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی

استودیوی دنت‌ناد همواره به توسعه‌ی بازی‌هایی داستان محور و ماجراجویانه مشهور است. اکنون آن‌ها قرار است داستان دوقولویی به نام‌های آلیسون (Alyson) و تایلر (Tyler) را روایت کنند که پیوند عجیبی بین آن‌ها نهفته است. آن‌ها از این قابلیت استفاده و اسرار بازی را کشف خواهند کرد. همچنین بر خلاف بازی Life is Strange، شما می‌توانید در نقش هر دو شخصیت‌ اصلی بازی قرار گیرید.

Psychonauts 2

ناشر: دابل فاین (Double Fine)

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی

نسخه‌ی نخست مجموعه‌ی Psychonauts، یکی از عناوین در اصطلاح کلاسیک است که هر بازی‌بازی را عاشق خود می‌کند. این بازی نه تنها الهام‌بخش عناوین پس از خود بود، بلکه بازی‌های دیگر این استودیو نیز راه آن را پیش گرفتند. اکنون پس از انتظار بسیار برای رونمایی از نسخه‌ی دوم این مجموعه، این بازی قرار است عناصر سکوبازی خارق‌العاده‌ای را مجددا به طرفداران ارائه کرده و شخصیت‌هایی دوست‌داشتنی را معرفی کند. قطعا این نسخه هم طرفداران قدیمی را راضی خواهد کرد و هم با توجه به دارا بودن دنیایی جذاب و شخصیت‌هایی درجه یک، بازی‌بازان جدیدی را نیز به جامعه‌ی مجازی آن اضافه می‌کند.

Little Nightmares 2

ناشر: باندای نامکو (Bandai Namco)

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌اسیتشن ۴، اکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی

چه کسی است که پایان‌بندی شگفت‌انگیز بازی Little Nightmares را فراموش کند؟ بله درست است؛ این مجموعه مجددا با نسخه‌ی جدیدی بازگشته و بازی‌بازان را در نقش شخصیت منو (Mano)، راهی ماجراجویی‌های جدیدی خواهد کرد. البته شخصیت سیکس (Six) نیز در این بازی حضور داشته و منو را در این راه همراهی خواهد کرد. به نظر می‌رسد که نیرویی عجیب، دنیای این بازی را از درون فاسد کرده و بازی‌بازان بایستی در این نسخه، کابوس‌های جدیدی را تجربه کنند.

Watch Dogs: Legion

بازی‌های سال 2020

ناشر: یوبی‌سافت (Ubisoft)

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌اسیتشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی

شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) قرار است مجموعه‌ی Watch Dogs را وارد لندنی آینده‌وارانه کند. در واقع این بازی قرار بود که در ماه مارچ منتشر شود ولی شرکت یوبی‌سافت تصمیم گرفت تا آن را بین سال مالی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی عرضه کند. یکی ار ویژگی‌هایی که این بازی را به یکی از مورد انتظارترین عناوین سال ۲۰۲۰ تبدیل می‌کند، بازی کردن در نقش تمام NPCها است. شما حقیقتا می‌توانید در نقش هر یک از ساکنین عادی شهر، به تجربه‌ی بازی پرداخته و حتی پیرزن تصویر بالا را نیز انتخاب کنید.

Cyberpunk 2077

بازی‌های سال 2020

ناشر: سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red)

تاریخ انتشار: ۱۶ آپریل ۲۰۲۰ میلادی

پلتفرم‌های مقصد: پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی

حقیقتا هایپ این بازی می‌تواند آسمان را نیز سوراخ کند. سی‌دی پراجکت رد با انتشار بازی The Witcher 3، محبوبیت بزرگی را میان بازی‌بازان به دست آورد و اکنون با بالا رفتن انتظارات نسبت به عناوین آینده‌ی آن‌ها، هیجان طرفداران نیز برای انتشار بازی Cyberpunk 2077 نیز به شدت افزایش یافته است. این عنوان بازی‌بازان را راهی ماجراجویی‌های شگفت‌انگیزی در دنیای سایبرپانکی و شهر زیبا و ظالم نایت سیتی خواهد کرد. تعدیل در بدن و تغییرات ظاهری و درونی آن، به اعتیادی در بین ساکنین این شهر تبدیل شده و فساد بزرگی آن را فرا گرفته است. قطعا قابلیت‌های شخصی‌سازی گسترده، داستان چند شاخه و وسایل نقلیه‌ی این بازی، از عوامل هیجان طرفداران نسبت به انتشار آن محسوب می‌شوند. همچنین حضور کیانو ریوز (Keanu Reeves)، بازیگر نقش نیو (Neo) در مجموعه‌ی Matrix، طرفداران را بیش از پیش تشنه‌ی نمایش‌های جدید این بازی کرده و قطعا آن را به یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی تبدیل کرده است. در نتیجه «بیدار شو سامورائی، ما یه شهر داریم که باید آتشش بزنیم».

 

7 نظرات
 1. حسن عمو says

  تو این لیست سایبر پانک مورد انتظارترین بازی منه.
  البته بازیهای فاینال فانتزی رزیدنت اویل هم از بازیهای هستند که طرفداران زیادی دارن و احتمالا جزو پر انتظارترین گیم های ۲۰۲۰ باشه.

  ۴
 2. PERSIAN NAZI
  PERSIAN NAZI says

  چقدر جالبه که دوم ایترنال و رزیدنت اویل ۳ و سایبرپانک تو فروردین ماه میان
  سالی که نیکوست از بهارش پیداست

  ۲
  1. Sammy
   Sammy says

   بازی مورد انتظار من اینجا نیست!ولی امسال منتشر میشه!😎

 3. Dragon 313 says

  تشکر میکنیم از آقای آهاز بابت این مقاله.برای بنده اکثرا جزء عناوین مورد انتظار است.

  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   خواهش میکنم دوست خوبم، عجب سالیه انصافا ۲۰۲۰

   ۱
 4. فرشاد عسکری
  فرشاد عسکری says

  سلام
  واسه من هم cyberpunk مورد انتظار ترین باز
  و اینکه راه اندازی سایت تبریک میگم
  چندتایی هم پیشنهاد داشتم واسه سایت برای اقای مهرداد آهاز
  مهمتریناش اینا هست
  جلوگیری از جعل دوستان
  جلوگیری از دادن لایک و دیسلایک با قند شکن
  و اینکه مثل یوتیوب و فیس بوک که گذاشتیت میشه لینک داد
  واسه discord هم بزارید خیلی عالی میشه
  لطفآ ایموجی هم تو کامنتها اضافه کنید
  دیگه فارسی سازی و قالب هم خودتون استادید
  ایشالله که سایت بشددت موفق بشه

  ۳
  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   ممنونم ازت فرشاد جان، خودم از تم سایبرپانکی فوق العاده خوشم میاد و وقتی این گیم معرفی شد، با اون آهنگش دیگه خودمم نمیشناختم Bullets by Archive.
   دقیقا نکاتی که رو که گفتی مو به مو پیگری میکنم. اموجی رو از قبل گفتم بینشون. مدیریت سایت یعنی خانم جهاندار به دنبال شخصی هستن که تمام وقت بتونه شبکه های اجتماعی رو مدیریت کنه.. قطعا راه میندازیم همشونو در اینده.

   ۲

یک پاسخ دهید