Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

شایعه: کنسول پلی‌استیشن ۵ از کنترلر دوا‌ل‌شاک ۴ نیز پشتیبانی خواهد کرد

0 3

به نظر می‌رسد که کنسول پلی‌استیشن ۵ نه تنها دارای قابلیت پشتیبانی از نسل گذشته است، بلکه با کنترلر دوال‌شاک ۴ نیز سازگار خواهد بود. در ادامه با گیموران همراه باشید.

به تازگی گزارش‌هایی از منابعی در وب‌سایت RespawnFirst منتشر شده است که از سازگار بودن کنترلر دوال‌شاک ۴ با کنسول پلی‌استیشن ۵ حکایت می‌کند. این منابع با استناد از صحبت‌های تعدادی از توسعه‌دهندگانی که مشغول ساخت بازی‌های ویدئویی برای کنسول پلی‌استیشن ۵ هستند، این گزارش را منتشر کرده و در این خصوص اظهار داشتند:

بر اساس منابعی از دو توسعه‌دهنده‌ای که مشغول ساخت بازی برای کنسول پلی‌استیشن ۵ هستند، کنترلر دوال‌شاک ۴ با کنسول یاد شده سازگار خواهد بود. بر اساس توضیحات آن‌ها، اکثر بازی‌های کنسول پلی‌اسیتشن ۵ دارای قابلیت پشتیبانی از سخت‌افزارهای نسل‌های گذشته هستند و می‌توانند از کنترلر دوال‌شاک ۴ پشتیبانی کنند. در نتیجه این خبر بسیار خوبی برای بازی‌بازانی محسوب می‌شود که پول خود را صرف تهیه‌ی این کنترلر کردند. با این تفاسیر، کنترلر دوالشاک ۴ در نسل آینده منسوخ نمی‌شود.

اما تصویری که در ماه گذشته از کیت توسعه‌دهندگان پلی‌اسیتشن ۵ لو رفت، نشان‌دهنده‌ی سازگاری کنترلر دوال‌شاک ۴ با آن بود که تا حدودی احتمال صحت این گزارش را افزایش می‌دهد. همچنین یکی از این توسعه‌دهندگان در وب‌سایت RespawnFirst تایید نمود که کنترلر دوال‌شاک ۴ کاملا با کنسول پلی‌استیشن ۵ سازگار است. البته این بدین معنی نیست که کنسول یاد شده دارای کنترلر مخصوص به خود نیست. اما با توجه به این قابلیت، کنترلر کنسول مورد نظر چندان تفاوت چشمگیری را از نظر طراحی و کارکرد نسبت به دوال‌شاک ۴ نخواهد داشت.

قطعا این موضوع خبر خوشحال‌کننده‌ای برای طرفداران شرکت سونی محسوب می‌شود ولی در کنار آن، این اطلاعات هم‌چنان در حد شایعه باقی می‌مانند و بهتر است برای اثبات این موضوع، تا ارائه‌ی بیانیه رسمی توسط شرکت سونی صبر کنیم.

منبع: PSU

یک پاسخ دهید