Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

۱۰ راهکاری که شما را پیش از تجربه‌ی بازی Call of Duty: Modern Warfare یاری می‌کند

3 87

اگر قصد دارید که بازی Call of Duty: Modern Warfare را به زودی تجربه کرده و در آن موفق عمل کنید، این مقاله شما را در به دست آوردن بهترین آمار کشتن، مردن و یاری‌رسانی (Kill/ Death/ Assist یا KDA) کمک خواهد کرد. در ادامه با گیموران همراه باشید.

درست است که کاپیتان پرایس (Captain Price) محبوب و عناصر آشنای مجموعه‌ی Call of Duty مجددا با قدرت بازگشته‌اند، ولی بسیاری از موارد این بازی نیز تغییراتی را به خود دیده‌اند. همچنین سلاح‌ و مکانیزم‌های جدید بازی نیز گیم‌پلی آشنای این مجموعه را ارتقا داده‌اند.

با این تفاسیر، شما بایستی از استراتژی‌های جدیدی برای کسب پیروزی در بخش چندنفره‌ی بازی Call of Duty: Modern Warfare استفاده کنید که برای مثال، کمپینگ و با احتیاط اقدام کردن در این نسخه می‌توانند راهکارهای موثر ثانویه‌ای، به جای به سرعت دویدن و شلیک کردن به محض مشاهده‌ی دشمنان باشند.

اکنون این ۱۰ راهکار می‌تواند شما را هم در بخش داستانی و هم در بخش چندنفره‌ی این بازی کمک کند:

۱.هیچ‌گونه نگرانی را مبنی بر تغییر درجه‌ی سختی بازی نداشته باشید:

بازی Call of Duty: Modern Warfare

بخش داستانی بازی Call of Duty: Modern Warfare از ۵ درجه‌ی سختی برخوردار است که هرکدام از آن‌ها چالش‌های مخصوص به خود را ارائه می‌دهند. استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward)، توسعه‌دهنده‌ی این بازی، درجه‌ی سختی Regular را به عنوان حالت استاندارد این بازی معرفی کرده است. این در حالی بوده که درجه‌های سختی دیگری نیز در همان ابتدا در دسترس بازی‌بازان قرار دارند که می‌توانید بر اساس تجربه‌ی خود در بازی‌های تیراندازی اول شخص، از آن‌ها استفاده کنید. درجه‌ی سختی Recruit نیز برای بازی‌بازان کم‌تجربه و غیر هاردکور مناسب بوده و به شما این اجازه را می‌دهد که داستان بازی را بدون مشاهده‌ی مرگ‌های پیاپی شخصیت اصلی تجربه کنید.

اگر شما در نهایت احساس می‌کنید که این دو درجه‌ی سختی بسیار آسان هستند، می‌توانید در لحظه آن را به درجات سختی بالاتری مانند Hardened تغییر دهید، این درجه‌ی سختی به خوبی چالش‌های فراوانی را برای بازی‌بازان باتجربه‌تر فراهم می‌کند و درجات سختی Veteran و Realism نیز آن را وارد سطح جدیدی می‌کنند. اما استفاده از این درجه‌های سختی در اولین تجربه‌ی شما توصیه نمی‌شود زیرا درجه‌ی سختی Veteran، دشمنانی به شدت حجومی‌تر و سرسخت‌تر را پیش روی شما قرار داده و درجه‌ی سختی Realism نیز این چالش را دشوارتر و رابط کاربری بازی را محدودتر می‌کند. این درجات سختی دشوار از همان ابتدا در دسترس قرار داشته و درجات سختی را هر زمان که اراده کنید، می‌توانید تغیر دهید. با این تفاسیر، شما هیچ ابایی را برای انجام این اقدام به دل خود راه ندیدید چراکه در نهایت، کسی شما را قضاوت نخواهد کرد.

۲. با احتیاط حرکت کنید:

بازی Call of Duty: Modern Warfare

مردن در بازی Call of Duty: Modern Warfare آسان است. برخلاف نسخه‌ی اخیر این مجموعه، این بازی تجربه‌ای واقع‌گرایانه‌تر است که بر قدرت هر مبارز تمرکز دارد. این بدین معنی است که شما بایستی وارد منطقه شده و بهترین روش را برای مغلوب کردن دشمنان اتخاذ کنید. محیط‌های بازی بسیار وسیع بوده و حمله‌ور شدن بی‌فکرانه سبب مرگ شما می‌شود. در نتیجه شما بایستی به آرامی بر دشمنان فشار آورده و از سنگری به سنگر دیگر تغییر مکان دهید. شما بهتر است قبل از شلیک به دشمنان و تکرار مجدد آن، در پشت هر پناهگاهی که می‌باید، پنهان شوید. اگر شما زمان زیادی را در فضای بیرون از سنگرها صرف کرده و یا بیش از اندازه به دشمنان شلیک کنید، در نهایت سزای آن را بایستی بپردازید.

۳. سلاح‌های محبوب خود را بیابید:

بازی Call of Duty: Modern Warfare

بازی Call of Duty: Modern Warfare دارای سلاح‌های بی‌شماری است. بخش داستانی این بازی بهترین مکان برای امتحان سلاح‌های متنوع آن، پیش از ورود به بخش چندنفره است. اگرچه که هر مرحله از بازی با تجهیزات قبلی شما آغاز می‌شود، ولی شما هم‌چنان می‌توانید سلاح‌های مختلفی را در گاو صندوق، جنازه‌های دشمنان و حتی یاران خودی و جای‌جای نقشه پیدا کنید. بهتر است تا می‌توانید این اسلحه‌ها را امتحان کنید تا عملکرد بهتری را در بخش چندنفره داشته باشید.

۴. تجربه‌ی بخش داستانی می‌تواند شما را در بخش چندنفره یاری رساند:

بازی Call of Duty: Modern Warfare

اطلاعاتی که از بخش داستانی بازی به دست می‌آورید، شما را مستقیما در نحوه‌ی بازی کردن در بخش چندنفره یاری می‌کند. تمام آموزش‌های بازی، از با احتیاط حرکت کردن گرفته تا استفاده از سنگرها، همکاری با یارانتان به منظور پاکسازی اتاق‌های ساختمان‌ها و اهمیت بررسی گوشه و کناره‌های محیط، استراتژی‌های به شدت مهم و خوبی هستند که سریعا آن‌ها را در تجربه‌های اول خود می‌آموزید. بخش داستانی بازی شما را در برابر خیل عظیمی از لشکرهای دشمنان قرار نداده و به جای آن، تجربه‌ای به مراتب جمع و جورتر، به همراه چالش‌هایی موازی است که شما در مواجه شدن با دشمنان واقعی انتظار دارید. بخش داستانی بازی تجربه‌ی بسیار لذتبخشی است ولی شما باید از تجربه‌هایی که در آن به دست می‌آورید، درس بگیرید.

۵. از پنهان شدن و کمپینگ واهمه‌ای نداشته باشید:

بازی Call of Duty: Modern Warfare

محیط‌های بازی Call of Duty: Modern Warfare بر خلاف نسخه‌ی قبلی این مجموعه، پذیرای اقدامات جمع و جورتری است. این بدین معنی بوده که پنهان شدن و کمپینگ حقیقتا استراتژی‌های موثری هستند؛ مخصوصا با وجود اضافه شدن تکیه دادن اسلحه به دیوار و سنگرها. این مورد ثبات و اهمیت لگد اسلحه را به شما نشان داده و مکان‌های امنی را به شما معرفی می‌کند تا بتوانید دشمنان را پیرامون پناهگاه‌ها مغلوب کنید.

۶. اکنون شما می‌توانید در زمان نشانه‌گیری، خشاب‌گذاری نیز کنید:

بازی Call of Duty: Modern Warfare

دقت به موقعیت‌ها و حرکت دشمنان در این بازی، به شدت مهم‌تر از نسخه‌های پیشین جلوه می‌کند.  توجه به موقعیت‌های کور در این بازی بسیار اهمیت دارد زیرا هوش مصنوعی دشمنان از این موقعیت‌ها به نفع خود استفاده می‌کند. شما باید به خوبی دشمنان را زیر نظر گرفته و با یاران خود نیز در ارتباط باشید. یکی از مواردی که می‌تواند شما را در این امر یاری دهد، اضافه شدن قابلیت خشاب‌گذاری در زمان نشانه‌گیری است. در حالی که این قابلیت در نگاه اول چندان تغییر بزرگ و  پراستفاده‌ای محسوب نمی‌شود، ولی در واقع به شما کمک می‌کند تا تمرکز خود را بر پیشروی دشمنان قرار دهید. اما به خاطر داشته باشید که این قابلیت مجازات قرارگیری در آتش دشمنان را افزایش داده و به شدت بر سرعت حرکت شما تاثیر می‌گذارد. البته شما می‌توانید با ارائه‌ی تغییراتی در سلاح خود، حرکت خود را نیز در زمان استفاده از قابلیت یاد شده افزایش دهید.

۷. از درب‌ها به نفع خود استفاده کنید:

بازی Call of Duty: Modern Warfare

صادقانه عرض کنیم که با وجود برخی از محیط‌های سربسته‌ی این بازی، دویدن و ورود فوری به اتاق‌ها اقدامی مسخره به نظر می‌رسد. اکنون در این بازی فرصت‌های بسیاری به منظور استفاده از درب‌های بازی و استفاده از آن‌ها به نفع خود وجود دارد. دویدن به سمت درب‌ها موجب لگد زدن شخصیت بازی به آن‌ها شده و صدای بلندی را ایجاد می‌کند. اما ر کنار آن، این امر موجب غافل‌گیری دشمنان نیز می‌شود. همچنین زمانی که شما درها را در حال نشانه‌گیری باز می‌کنید، می‌توانید نگاهی اجمالی را به محیط داشته و نارنجک خود را به مکان مجاور پرتاب نمایید. اما همیشه گزینه‌های مخفی شدن پشت درها و یا شلیک مستقیم به آن‌ها نیز در دسترس شما قرار دارد که می‌تواند یک برتری برای شما، در برابر دشمنان بی‌احتیاط محسوب شود.

۸. حواستان به مسیرهای ثانویه باشد:

بازی Call of Duty: Modern Warfare

حمله از جناحین همواره راهکاری کلیدی در مجموعه‌ی Call of Duty بوده است. اکنون این مورد نیز در بازی Call of Duty: Modern Warfare صدق کرده و استودیوی اینفینیتی وارد نیز حرکت و پوشش را در این بازی، به مراتب پیشرفته‌تر از گذشته خلق کرده است. آن‌ها در این بازی میدان دید وسیع‌تری را به منظور استفاده از محیط، به بازی‌بازان ارائه کرده‌اند. شما باید حسابی حواستان به مسیرهای ثانویه، در هر دو بخش داستانی و چندنفره‌ی این بازی باشد. همچنین شما باید توجه ویژه‌ای را بر پوشش و موقعیت‌های جدید تیراندازی داشته باشید. بیشتر نقشه‌های این بازی از مسیرهای ثانویه‌ی بسیاری تشکیل شده‌اند.

۹. تنظیمات مختلف مربوط به Aim Assisst را امتحان کنید:

بازی Call of Duty: Modern Warfare

اگر شما بازی Call of Duty: Modern Warfare را برروی کنسول خود تجربه می‌کنید، احتمالا بایستی پیش از ورود به بخش‌های داستانی و چندنفره‌ی این بازی، دست به امتحان تنظیمات مختلف آن، بیشتر از یک مرتبه بزنید. تنظیمات جدید مربوط به قابلیت Game Assist، شما را در روان‌تر شدن بخش داستانی کمک می‌کند. همان‌طور که مطلع هستید، کراس‌پلی در این بازی وجود داشته و کاربران کنسول‌ها مجبورند که در برابر رقبایی با دارا بودن موس‌هایی به شدت حساس و صفحه کلید، به رقابت بپردازند. در نتیجه با تنظیمات این بخش می‌توانید تجربه‌ی روان‌تر و سریع‌تری را در برابر آن‌ها داشته باشید.

۱۰. از بخش اسلحه‌خانه به درستی استفاده کنید:

بازی Call of Duty: Modern Warfare

تجهیزات در بازی Call of Duty: Modern Warfare بسیار پیچیده و گسترده است. سلاح‌ها از سطح‌های مختلفی تشکیل می‌شوند و طولی نمی‌انجامد که لوازم جانبی اسکوپ (Scope)، استاک (Stock)، اتچمنت (Attachment)، پرکز (Perks) و موارد بیشتری به آن‌ها اضافه شوند. به دلیل تنوع بالای این بخش و نقاط قوت و ضعف هر یک از تجهیزات اضافی، به راحتی امکان دارد که با پیوست تجهیزات اشتباه، عملکرد و ظرفیت اسلحه‌ها کاهش باید. در نتیجه شما بهتر است با احتیاط لوازم جانبی را برای اسلحه‌ی خو انتخاب کنید.

نظرات خود را با وب‌سایت گیموران به اشتراک گذارید.

منبع: Gamesradar

3 نظرات
 1. Dragon 313 says

  متشکر از آقای آهاز،مقاله خوب و موثری بود.بسیار عالی بود.

  ۲
  1. مهرداد آهاز
   مهرداد آهاز says

   ببین انیمیشن، لگد و صدای سلاح ها خیلی پیشرفت کرده، طوریه که تا حالا تو هیچ گیم اول شخصی همچین چیزیو ندیدی. اگه پلی کردی از این موارد لذت میبری. ممنون که مطالعه کردی.

   ۱
 2. Revenger
  Revenger says

  به نظر خیلی خوب میاد. من که هنوز MW2 پلی میدم😂

  ۱

یک پاسخ دهید