Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

سامسونگ و رونمایی از نمایشگرهای گیمینگ Odyssey

0 9

شرکت سامسونگ در CES 2020 به معرفی نمایشگرهای گیمینگ فوق عریض خود پرداخت که به عنوان سری نمایشگرهای Odyssey شناخته می‌شوند. با وب سایت گیموران همراه باشید.

در مجموع سامسونگ دو مدل G9 با سایز ۴۹ اینچی و G7 با سایز ۳۲ یا ۲۷ اینچی معرفی کرده است. دو مدل کوچک‌تر سطح خمیدگی آنها به ۱۰۰۰R می‌رسد و از کیفیت صفحه نمایش QLED برخوردارند.

سامسونگ می‌گوید این نمایشگر مدت زمان پاسخگویی ۱ میلی ثانیه‌ای داشته و نرخ تجدید هر کدام به ۲۴۰ هرتز هم می‌رسد. با پشتیبانی ازفناوری‌های Adaptive Sync over DisplayPort 1.4  وG-SYNC، از نمایشگرهای فوق العاده گیمینگ به شمار می‌روند. این شرکت کره‌ای اعلام داشته که مانیتورهای جدید آن کاملا منطبق با خواسته گیمرها است.

در سوی دیگر باید به مدل پرچمدار G9 پرداخت. با طراحی خیره کننده خود توجه هر فردی را جلب می‌کند. این اولین نمایشگر Qual Dual بوده که با نسبت ابعاد ۳۲:۹ و وضوح تصویر ۵۱۲۰*۱۴۴۰ پیکسل عرضه می‌شود. نرخ تجدید نمایشگر آن ۲۴۰ هرتزی بوده و مدت زمان پاسخگویی آن نیز ۱ میلی ثانیه می‌باشد.

نمایشگرهای جدید Odyssey سامسونگ

شدت روشنایی به ۱۰۰۰ نیت می‌رسد و به گفته سامسونگ از فناوری Quantum dot و پنل HDR1000 VA بهره می‌برد. در بخش عقب آن خمیدگی بزرگی قابل مشاهده است و با پوشش بدنه سفید جذاب به نظر می‌رسد. گذشته از آن یک سیستم نورپردازی در عقب تعبیه شده که در ۵۲ رنگ مختلف قرار می‌گیرد.

اگر نمی‌توانید G9 را خریداری کنید، قطعا G7 گزینه بهتری برای شما خواهد بود که از نسبت ابعاد ۱۶:۹ برخوردار است. البته وضوح مدل G7 تنها QHD بوده که در واقع ۲۵۶۰*۱۴۴۰ پیکسل شناخته می‌شود. شدت روشنایی ۶۰۰ نیت دارد و از استاندارد HDR600، فناوری Quantum dot و یک پنل VA برخوردار است.

در بحث طراحی G7 شباهت فاحشی به G9 دارد و یک بخش نورپردازی برای قسمت عقب آن در نظر گرفته شد. متاسفانه قیمت این نمایشگرها اعلام نشده و از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ روانه بازار خواهند شد.

منبع

یک پاسخ دهید