Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

پرفروش‌ترین بازی‌های ده سال اخیر بریتانیا رسما اعلام شد

0 6

سرانجام پس از انتشار جدول‌های فروش هفتگی بریتانیا در ۱۰ سال اخیر، اکنون نوبت آن رسیده است که پرونده‌ی آن‌ها را بسته و پیروز اصلی را اعلام کنیم. در ادامه با گیموران همراه باشید.

معمولا در تمام این سال‌ها مجموعه‌های FIFA، Call of Duty و Grand Theft Auto همواره صدرنشین جدول‌های فروش هفتگی بریتانیا بودند. اکنون نیز بر اساس UKie، وب‌سایتی که پرفروش‌ترین بازی‌های بریتانیا را ردیابی می‌کند، مجموعه‌های یاد شده رتبه‌های بالای جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

بازی محبوب Grand Theft Auto V با اقتدار توانسته است رتبه‌ی نخست این فهرست را کسب کرده و بر تخت پادشاهی بریتانیا تکیه زند. نسخه‌های مختلف مجموعه‌ی Call of Duty نیز توانسته‌اند بسیاری را از رتبه‌های جدول را به خود اختصاص داده و در این میان، بازی Call of Duty: Black Ops رتبه‌ی دوم را از آن خود کرده است. نسخه‌های مختلف مجموعه‌ی FIFA نیز عملکرد مشابهی را داشته و اکثر رتبه‌های ششم تا دهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

اما در کنار این رتبه‌های قابل پیش‌بینی، بازی Mincecraft توانسته با اقتدار رتبه‌ی سوم جدول را به خود اختصاص دهد. این بازی که توسط استودیوی موجانگ (Mojang) توسعه یافته است، با ارائه‌ی سبک گرافیکی خاص و محتوای سرگرم‌کننده، طرفداران بسیاری را در سال‌های اخیر به خود جذب کند.

نکات قابل توجه جدول:

این جدول بر اساس فروش فیزیکی بازی‌ها در خرده‌فروشی‌های بریتانیا تنظیم شده و تمام فروش بازی‌های ده سال اخیر بریتانیا نیز در آن لحاظ شده است.

متاسفانه و یا خوش‌بختانه، در فهرست منتشر شده بازی‌های انحصاری دیده نمی‌شود و بازی‌های ورزشی عملکرد شگفت‌انگیزی را در منطقه‌ی ورزش‌دوست بریتانیا از خود نشان داده‌اند.

با این تفاسیر، سرانجام پروده‌ی یک دهه از پرفروش‌ترین بازی‌های بریتانیا بسته شد و امیدواریم که در ده سال آینده شاهد غافل‌گیری‌های بیشتری باشیم.

شما می‌توانید فهرست منتشر شده را در قسمت پایین مشاهده کنید:

رتبهنام بازی
۱Grand Theft Auto V
۲Call of Duty: Black Ops
۳Minecraft
۴Call of Duty: Modern Warfare 3
۵FIFA 14
۶FIFA 13
۷FIFA 15
۸Call of Duty: Black Ops 2
۹FIFA 11
۱۰FIFA 12

علاقه‌مندان می‌توانند جدول هفته‌ی گذشته را از نشانی‌ قرار گرفته، مشاهده نمایند.

منبع: Pushsquare

یک پاسخ دهید