Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

برنامه بزرگ AMD برای بخش گرافیک های گیمینگ سال ۲۰۲۰

0 1

شرکت AMD یکی از رقبا برجسته انویدیا در بازار گرافیک در نظر دارد سال ۲۰۲۰ به معرفی محصولاتی فوق العاده قدرتمند بپردازد تا از انویدیا پیشی گیرد. با گیموران همراه باشید.

اخیرا آقای Scott Herkelman یکی از معاونین AMD در گفتگو با وب سایت فورس اظهار نظری درباره آینده محصولات گرافیکی این شرکت داشته است. او بیان کرد که نسل بعدی گرافیک های این شرکت دارای ترانزیستورها و مدار مجتمع بزرگ خواهد بود و در بحث رقابت می تواند برای انویدیا رقیب جدی باشد.

اگرچه آقای Herkelman به نوع مدل محصول اشاره نداشت، اما گویی منظور ایشان مدار مجمتمع کوچک گرافیک  Radeon RX 5700 XT  بود.

AMD گرافیک قوی‌تری می سازد

اخیرا در وب سایت ردیت اطلاعاتی درباره نسل بعدی گرافیک AMD فاش شد که به قدرت دوبرابری گرافیک‌های ناوی نسبت به کارتی چون Radeon RX 5700 XT اشاره داشته است. نسل بعدی گرافیک AMD از چیپ ۷نانومتری برخوردار خواهد بود و مدار مجتمع ۵۰۵ میلی‌متری خواهد داشت.

این ابعاد کوچک موجب خواهد شد تا گرافیک بعدی نه تنها قدرت آن فزونی پیدا کند، بلکه توان مصرفی کمتری هم پیدا خواهد کرد. در این بین نسبت به  Radeon RX 5700 XT دو برابر قدرت بیشتری خواهد داشت.

کارشناسان فوربس معتقدند که مهندسان AMD در کنار افزایش ابعاد مدار مجتمع، رابط حافظه را افزایش نخواهند داد و بعید است به رابط ۵۱۲ بیت افزایش پیدا کند. البته پشتیبانی از استاندارد حافظه سریع GDDR6  و نسل دوم HBM2 بعید نیست.

به هر حال برای مشاهده عملکرد دقیق AMD باید منتظر ماند.

منبع

یک پاسخ دهید