Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

باکس آفیس هفتگی؛ عملکرد شگفت‌انگیز Star Wars: The Rise of Skywalker در هفته‌ی دوم انتشار

0 19

امیدوارم حالتان خوب باشد. امروز با آیتم جدیدی به نام باکس آفیس هفتگی در خدمت شما عزیزان هستیم تا به بررسی عملکرد فروش هفتگی گیشه بپردازیم. با وب سایت گیموران همراه باشید.

فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker توانسته است با اقتدار رتبه‌ی نخست جدول را برای دومین هفته‌ی پیاپی کسب کرده و بر تخت پادشاهی ایالات متحده تکیه زند. همچنین این فیلم توانسته است در سه روز گذشته، به فروشی بالغ بر ۷۲ میلیون دلار دست یابد که در مجموع فروش کلی آن را پس از گذشت ۱۰ روز از زمان اکران، به ۳۶۱ میلیون دلار رسانده است. علی‌رغم این موضوع که فروش فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker از Star Wars: The Last Jedi که در سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر شد، اندکی کمتر است، ولی سرانجام نیز این اختلاف به حداقل خود رسیده است. لازم به ذکر بوده که تاکنون این فیلم فروشی بالغ بر ۷۲۵ میلیون دلار را در سرار جهان داشته است.

اما در رتبه‌ی دوم، فیلم طنز Jumanji: The Next Level، محصول شرکت سونی پیکچرز (Sony Pictures)، قرار گرفته است که در حدود ۳ هفته از زمان انتشار آن می‌گذرد. این فیلم با برخورداری از بازیگران مشهوری مانند دواین جانسون (Dwayne Johnson)، کوین هارت (Kevin Hart) و کارن گیلان (Karen Gillan)، فروشی بالغ بر ۳۵.۳ میلیون دلار را به ارمغان آورده است. همچنین فروش کلی آن در ایالات متحده ۱۷۵ میلیون دلار و در بازار جهانی، مقدار ۴۷۲ میلیون دلار است. اما باید منتظر ماند و مشاهده کرد که آیا این فیلم می‌تواند از نسخه‌ی قبلی مجموعه‌ی Jumanji که فروشی بالغ بر ۹۶۲ میلیون دلار را به ارمغان آورده است، پیشی بگیرد و یا خیر؟ به هر حال این فیلم عملکرد مناسبی را در گیشه دارا بوده و احتمالا در هفته‌های آینده نیز به موفقیت خود ادامه دهد.

فیلم Little Women نیز که در این هفته اکران شد و سکان هدایت آن را گرتا گرویگ (Greta Gerwig) در دست داشت، رتبه‌ی سوم جدول این هفته را از آن خود کرده است. این فیلم نیز با برخورداری از بازیگران محبوبی مانند سورشا رونان (Saoirse Ronan)، فلورنس پاک (Florence Pugh) و اما واتسون (Emma Watson) توانسته است فروشی بالغ بر ۱۶.۵ میلیون دلار را در سه روز گذشته کسب کند. همچنین این فیلم در روز کریسمس اکران شد و در مجموع فروشی بالغ بر ۲۹ میلیون دلار را در سراسر جهان به ارمغان آورده است. این موضوع غافل‌گیرکننده‌ای نیست که چنین فیلم تحسین شده‌ای توسط منتقدین، قشر خاصی از مخاطبین را نسبت به فیلم‌های Star Wars: The Rise of Skywalker و Jumanji: The Next Level جذب کند. اما بر اساس آمار وب‌سایت Box Office Mojo، این فیلم پس از گذشته پنج روز از زمان اکران، عملکردی فراتر از انتظارات شرکت سونی را داشته است؛ شرکتی که معمولا در زمان مشابه، پیش‌بینی فروشی بالغ بر ۱۶ تا ۱۷ میلیون دلار را برای عناوین خود می‌کند.

نکات قابل توجه جدول:

رتبه‌های چهارم تا دهم این هفته‌ی باکس آفیس، با اندکی تغییرات، تا حدودی مشابه هفته‌ی گذشته هستند. انیمیشن Frozen 2 با ۱ پله سقوط نسبت به هفته‌ی گذشته و دارا بودن فروشی بالغ بر ۴.۶ میلیون دلار در این هفته، ۴۲۱ میلیون دلار در آمریکا و ۱.۲۱ میلیون دلار در سراسر جهان، رتبه‌ی چهارم جدول را به خود اختصاص داده است. اما در رتبه‌های پنجم تا هفبتم جدول، عناوین Spies in Disguise، Knives Out و Uncut Gems به مانند هفته‌ی گذشته قرار گرفته‌اند. این در حالی است که فیلم Cats عملکرد مناسبی را در هفته‌ی دوم اکران خود نیز ارائه نکرده و در رتبه‌ی هشتم جدول قرار می‌گیرد. فیلم‌های Bombshell و Richard Jewel نیز ۱۰ عنوان پرفروش این هفته را کامل می‌کنند.

نگاهی به هفته‌ی آینده:

انتظار می‌رود که رقابت میان رتبه‌های بالای جدول نیز در هفته‌های آینده ادامه داشته باشد و با اکران فیلم The Grudge، رقابت هیجان‌انگیزتری را نیز شاهد باشیم.

علاقه‌مندان می‌توانند فهرست منتشر شده را در قسمت پایین مشاهده نمایند:

  1. Star Wars: The Rise of Skywalker | مقدار فروش: $۷۲,۰۰۰,۰۰۰
  2. Jumanji: The Next Level | مقدار فروش: $۳۵,۳۰۰,۰۰۰
  3. Little Women | مقدار فروش: $۱۶,۵۲۵,۰۰۰
  4. Frozen II | مقدار فروش: $۱۶,۵۰۰,۰۰۰
  5. Spies in Disguise | مقدار فروش: $۱۳,۲۰۰,۰۰۰
  6. Knives Out | مقدار فروش: $۹,۷۲۵,۰۰۰
  7. Uncut Gems | مقدار فروش: $۹,۵۵۲,۸۱۲
  8. Cats | مقدار فروش: $۴,۸۳۰,۰۰۰
  9. Bombshell | مقدار فروش: $۴,۷۰۰,۰۰۰
  10. Richard Jewell | مقدار فروش: $۳,۰۱۰,۰۰۰

منبع

یک پاسخ دهید