Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

۵ روش برای رفع ارور CE-34878-0 در کنسول پلی‌استیشن ۴

0 512

در این مقاله قصد داریم تا به روش‌های مختلف برطرف‌سازی ارور CE-34878-0 در کنسول پلی‌استیشن ۴ پرداخته و آن‌ها را به صورت جامع در اختیار شما همراهان گیموران قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ممکن است زمانی که به تجربه‌ی بازی‌هایی مانند Fortnite، Black Ops 4، NBA 2K19، FIFA، Apex Legends و Hitman در کنسول پلی‌استیشن ۴ بپردازید، با ارور CE-34878-0 مواجه شوید. CE-34878-0 یکی از متداول‌ترین ارورهایی است که بسیاری از کاربران کنسول پلی‌استیشن ۴، گاه و بی‌گاه با آن موجه می‌شوند و به دلیل داده‌های خراب این کنسول، کرش کردن بازی‌ها و یا برنامه‌ها و مشکلات نرم‌افزاری رخ می‌دهد. اگر این ارور شما را کلافه کرده است، روش‌های زیر می‌تواند شما را برای حل آن کمک کند.

روش‌های اثربخش برای برطرف‌سازی ارور CE-34878-0 در کنسول پلی‌استیشن ۴:

روش اول: کنسول و کنترلر را ریستارت کنید.

اگر ارور CE-34878-0 به دلیل مشکلات سخت‌افزاری رخ داده باشد، آن را می‌توانید با ریستارت کردن کنسول پلی‌استیشن ۴ و کنترل آن برطرف‌سازی کنید. در نتیجه شما کافی است تنها این دستورالعمل را اجرایی کنید:

 1. کنترلر و کنسول پلی‌استیشن ۴ را خاموش کنید.
 2. کنترلر و کنسول پلی‌استیشن ۴ را مجددا راه‌اندازی و سپس برنامه‌ای که با مشکل موجه شده است را اجرا کنید. در نهایت مطمئن شوید که این برنامه به صورت مناسبی اجرا شده است.

روش دوم: آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزاری کنسول پلی‌استیشن ۴ و بازی‌ها را دریافت و نصب کنید.

این ارور در برخی از مواقع به دلیل ایرادات ناشناخته‌ای در بازی‌ها و یا کرش کردن پلی‌استیشن ۴ رخ می‌دهد. در نتیجه شما کافی است که کنسول خود و یا بازی‌ها را به‌روزرسانی کنید تا این مشکل برطرف شود.

 • برای نصب آخرین به‌روزرسان نرم‌افراز و بازی‌ها کافی است به این روش عمل کنید:
 1. به صفحه‌ی اول پلی‌استیشن ۴ بروید.
 2. برروی بازی مورد نظر خود توقف کرده و دکمه‌ی آپشن (Option) کنترلر خود را فشار دهید. سپس گزینه‌ی Check for Update را انتخاب کنید تا آخرین به‌روزرسانی این بازی دانلود و نصب شود.
 3. زمانی که فرایند نصب به اتمام رسید، کنسول پلی‌استیشن ۴ را ریستارت کرده و مطمئن شوید که این ارور کاملا برطرف شده است.
 • برای نصب آخرین به‌روزرسانی کنسول پلی‌استیشن ۴ نیز کافی است به این روش عمل کنید:
 1. در ابتدا از اتصال اینترنت خود اطمینان حاصل کرده و سپس به صفحه‌ی ابتدایی پلی‌استیشن ۴ بروید. سپس به منوی تنظیمات (Setting) رفته و گزینه‌ی System Software Update را انتخاب کنید.
 2. اگر به‌روزرسان جدیدی در دسترس بود، گزینه‌ی Update را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا کنسولتان به‌روزرسانی شود. اگر کنسول شما از قبل به آخرین نسخه بروزرسانی شده باشد، از این روش عبور کنید.
 3. پس از به اتمام رسیدن دانلود به‌روزرسان، گزینه‌ی Downloads را انتخاب کنید تا به‌روزرسان مورد نظر را بتوانید نصب کنید.
 4. پس از اتمام فرایند نصب، کنسول خود را ریستارت کرده و بازی خود را اجرا کنید.

روش سوم: هارد دیسک اصلی خود را مجددا راه‌اندازی کنید:

ارتقای هارد دیسک پلی‌استیشن ۴ نیز می‌تواند از دلایل وقوع ارورCE-34878-0 باشد. در نتیجه اگر هارد دیسک خود را تعویض کرده‌اید، هارد دیسک اولیه و اصلی خود را مجددا راه‌اندازی کرده و مطمئن شوید که این ارور برطرف شده است.

بهتر است از داده‌های هارد دیسک جدید خود نیز یک نسخه‌ی پشتیبان (Backup) تهیه کنید؛ تا از حذف نشدن آن‌ها اطمینان حاصل نمایید. برای این اقدام کافی است تا یک حافظه‌ی خارجی را به کنسول خود متصل کرده و به بخش تنظیمات بروید. سپس گزینه System را انتخاب کرده و به وسیله‌ی انتخاب گزینه‌ی Backup and Restore، این فرایند را به تمام رسانید.

روش چهارم: یک نسخه‌ی پشتیبان تهیه کرده و کنسول خود را به حالت اولیه در آورید.

اگر شما روش‌های پیشین را امتحان کرده‌اید و هم‌چنان ارورCE-34878-0 برطرف نشده است، احتمالا بایستی کنسول خود را به حالت اولیه در آورید. برای این کار کافی است به این روش عمل کنید:

 1. به بخش تنظیمات کنسول خود رفته و گزینه‌ی Initialization را انتخاب کنید. سپس گزینه Intialize PS4 را انتخاب کرده و در نهایت با انتخاب گزینه‌ی Full، این فرایند را به اتمام رسانید.
 2. اکنون شما بایستی نسخه‌ی پشتیبان خود را نصب کرده و مطمئن شوید که این ارور رفع شده است.

روش پنجم: با تیم پشتیبان پلی‌استیشن تماس حاصل فرمائید.

اگر هنوز به وسیله‌ی روش‌های یاد شده موفق به برطرف‌سازی این ارور نشده‌اید، بهتر است برای حل مشکل با تیم پشتیبانی پلی‌استیشن تماس حاصل فرمائید.

منبع: easeus

یک پاسخ دهید