Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

نحوه اتصال کنترلر پلی‌استیشن ۴ به رایانه شخصی با ۲ روش مختلف

0 18

اگر فقط می خواهید از کنترلر پلی‌استیشن ۴ در بازی‌های استیم استفاده کنید، کافیست آن را با استفاده از کابل USB به رایانه خود وصل کنید و به صورت خودکار کار می کند. در ادامه با گیموران همراه باشید.

برای استفاده از کنترلر پلی‌استیشن ۴ با سایر بازی ها می توانید آن را از طریق بلوتوث متصل کنید یا با استفاده از برنامه‌ای به نام DS4Windows، به راحتی کنترلر را وصل کنید.

اگر عاشق بازی کردن در پلی‌استیشن ۴ خود هستید و همان تجربه کنترلر DualShock را در رایانه شخصی خود می‌خواهید، خوشحال باشید چون اتصال یک کنترل کننده پلی‌استیشن ۴ به رایانه بسیار آسان است. در حقیقت، چندین روش مختلف برای انجام آن وجود دارد.

ساده ترین روش: اگر تمام بازی های رایانه شخصی خود را از طریق Steam انجام می دهید، می توانید به راحتی کنترلر DualShock4 خود را با استفاده از کابل USB به رایانه متصل کنید. در این صورت به طور خودکار شناخته می شود و به سادگی در هر بازی Steam که دارای پشتیبانی از کنترلر است، کار می‌کند.

نحوه اتصال یک کنترلر پلی‌استیشن ۴ به رایانه شخصی با استفاده از بلوتوث

  1. بر روی آیکون Start در ویندوز کلیک کنید و سپس به بخش تنظیمات (Settings) بروید که به نظر می‌رسد مانند یک چرخ دنده است. می‌توانید آن را مستقیماً بالای دکمه پاور، که برای خاموش کردن رایانه شخصی استفاده شده است پیدا کنید.
کنترلر پلی‌استیشن 4
  1. در کادر جستجوی تنظیمات “Bluetooth” را تایپ کنید. در کشویی نتایج جستجو پیشنهادی، روی ” Bluetooth and other device settings. ” کلیک کنید.
کنترلر پلی‌استیشن 4
  1. مطمئن شوید که بلوتوث روشن است. دکمه باید به سمت راست روشن باشد.
  2. مطمئن شوید که پلی‌استیشن ۴ خاموش یا در Rest mode باشد. بنابراین کنترلر به طور فعال به آن متصل نشده است. دکمه های PS و Share را حداقل سه ثانیه روی کنترلر فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که دیدید چراغ در بالای کنترلر شروع به چشمک‌زدن می‌کند.
  3. بر روی Add Bluetooth or other device  کلیک کنید .
کنترلر پلی‌استیشن 4
  1. در قسمت Add device  بر روی ‌Bluetooth  کلیک کنید.
  2. بر روی “Wireless controller” در لیست دستگاه های موجود کلیک کنید.  اگر از شما خواسته می شود که کدی را وارد کنید در این صورت ، فقط “۰۰۰۰” را وارد کنید.
کنترلر پلی‌استیشن 4

نحوه اتصال یک کنترلر پلی‌استیشن ۴ به رایانه بدون بلوتوث

شما می توانید با استفاده از برنامه DS4Windows، کنترلر خود را حتی اگر کامپیوتر شما بلوتوث ندارد به آن وصل کنید.

۱.  آخرین ورژن نرم افزار را دانلود کنید.

۲.  DS4Windows را با باز کردن فایل Zip و دوبار کلیک کردن روی DS4Updater نصب کنید.

۳. کنترلر PS4 خود را با استفاده از کابل USB به رایانه وصل کنید.

منبع: Businessinsider

 

یک پاسخ دهید